Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom dla rodziny - przytulny i bez nudy

Tekst i stylizacja: Alicja Radej, zdjęcia: Dariusz Radej, Projekt wnętrz: Dorota Kijas-Dokupil / Projekt KOlektyw

Dom, w którym czuje się rodzinne ciepło, nie musi być od góry do dołu obity tkaninami. Można go urządzić nowocześnie, z domieszką stylu skandynawskiego, a nawet orientalnego - tak jak tu, w domu Doroty i Macieja.

Dorota i Maciek w pierwszym odruchu chcieli odrzucić ofertę kupienia niedrogiego DOMU, złożoną przez znajomego dewelopera. Niepokojem napawała ich myśl o zrezygnowaniu z wygód i atrakcji, jakie oferuje miasto, oraz o kłopotach z dojazdami do pracy i izolacji od przyjaciół. Jednak ciasnota MIESZKANIA tak już im doskwierała, że postanowili przynajmniej obejrzeć posesję. Malowniczy beskidzki krajobraz, cisza, czyste powietrze od razu rozwiały wszelkie wątpliwości. Nie zwlekali więc z decyzją. W dwa tygodnie sprzedali dotychczasowe lokum, spakowali swój dobytek i się przeprowadzili.

Początki nowego życia nie były łatwe. Budynek w stanie surowym nie zapewniał żadnego komfortu - przez jakiś czas brakowało nawet wody i ogrzewania. Dziś wspominają to z uśmiechem, ale wtedy, na początku chłodnej jesieni, wcale nie było im wesoło. Na szczęście szybko uporali się z pracami wykończeniowymi (wiele zresztą zrobili samodzielnie) i mogli się zająć wystrojem. To domena Doroty. Jako projektantka jest znana z bezpretensjonalnych wnętrz, w których panuje swobodna, nieoficjalna atmosfera. Tak samo urządziła swój dom. Jego centrum, w którym skupia się życie rodzinne i towarzyskie, stanowi zajmująca cały parter otwarta strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią. Aranżując, Dorota kierowała się potrzebami wszystkich domowników. Przewidziała nie tylko wygodny kąt do odpoczynku dla dorosłych z przepastną kanapą, fotelami i z półkami na książki, ale również „plac zabaw” dla dzieci z miękkimi poduchami i zawieszoną u sufitu huśtawką. Zapewne dlatego całej rodzinie tak dobrze się tu mieszka.

- Dom w okolicy Bielska-Białej
- 115 m kw., 4 pokoje
- Domownicy: Dorota i Maciek z Mają i Mikołajem oraz kotami - Zeną, Gerdą i Frankiem

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom dla rodziny - przytulny i bez nudy