Dom cały w szarościach: od stanu surowego do realizacji
Styl skandynawski z domieszką industrialnego, do tego paleta barw zawężona do szarości i beżów. Efekt: przytulne i ciepłe wnętrza. Proces powstawania tego domu możemy prześledzić od stanu surowego do skończonej realizacji.
Lidia Krawczyk i Marta Cerkownik są przyjaciółkami i projektantkami wnętrz. Razem piszą bloga Lost In Time, na którym prezentują wnętrzarskie inspiracje oraz własne realizacje. Obie zaprezentowały na stronie także swoje własne mieszkania. Lidia pokazała DOM, który urządziła dla siebie, męża i córeczki Zosi. Pokazała poszczególne wnętrza począwszy od stanu surowego po skończoną realizację. Całość ujmuje przywiązaniem do detalu, wyrafinowaną prostotą oraz zgrabnym połączeniem stylu skandynawskiego z industrialnym. W efekcie powstał dom przytulny i ciepły, i to przy wąskiej palecie barw, ograniczonej do szarości i beżów.
Otwarta kuchnia
Dla właścicieli domu od początku jasne było, że KUCHNIA powinna być otwarta. „Mój mąż lubi gotować i spędzał sporo czasu w kuchni w poprzednim mieszkaniu. Podjęliśmy decyzję, że tym razem chcielibyśmy, aby była ona w całości otwarta na salon. Taki zresztą zamysł miał i projektant domu, więc nie było konieczności wyburzania ścian. A że jestem zwolenniczką otwierania przestrzeni, to było idealnie po mojej myśli” - wyjaśnia projektantka. Dodaje także, że początkowo planowała kuchnie białą. Jednak ze względów praktycznych ostatecznie wybór padł na kolor szary. W trakcie prac nie tylko zmieniono kolor szafek, ale także układ kuchni. „Niestety jedyna ściana, na której mogła stanąć kuchnia, miała na większej części okno. Oznaczało to, że nie ma miejsca na szafki wiszące i wszystkie pozostałe elementy wyposażenia. W tej sytuacji, jako zwolenniczka otwartych przestrzeni, musiałam wybrać: czy chcę, żeby było przestrzennie, czy jednak funkcjonalnie” - mówi Lidia Krawczyk. Wybór padł na funkcjonalność: dla uzyskania przestrzeni na szafki zabudowano otwartą klatkę schodową. Tak wygospodarowano miejsce na przechowywanie.
Meble kuchenne
Meble kuchenne pochodzą z Ikei - wymiary ścian zostały pod nie dopasowane już podczas prac wykończeniowych. Właściciele zastanawiali się również nad wykończeniem ściany nad blatem. „Początkowo chciałam kamień lub konglomerat na blat i obudowę, ale ceny były mało przyjazne. A że chciałam coś prostego i nierzucającego się w oczy, to w końcu postanowiłam zrobić zabudowę ze szła barwionego na biało. Muszę przyznać, że w użytkowaniu sprawdza się rewelacyjne” - czytamy na blogu.
Łazienki dwie
Kolejnymi pomieszczeniem, do których możemy zajrzeć są dwie łazienki - mniejsza i większa. W tej drugiej jest zarówno wanna wolno stojąca - co było marzeniem właścicielki - jak i prysznic. „Układ funkcjonalny wymagał przekłucia praktycznie wszystkich instalacji, które znajdowały się w miejscach niepasujących do mojej koncepcji” - wyjaśnia Lidia. Styl łazienki wyznacza kontrast surowego kamienia z gładkimi powierzchniami wanny i baterii. Paleta barwna choć chłodna, to działa relaksująco po długim dniu. Z kolei mniejsza łazienka jest cała biała i posiada efektowne rustykalne akcenty: lustro i drabinkę na ręczniki. Lustro zostało sprowadzone z Wielkiej Brytanii i jest wykonane z tzw. driftwood. W tej łazience jest prysznic, którego ściana została wyłożona efektownymi płytkami z betonu architektonicznego Quinta.
www.lostintimepl.blogspot.com
- Więcej o:
- aranżacje wnętrz
- prezentacje mieszkań
Kuchnie z waszych domów [PRZEGLĄD]
Dom dla rodziny - przytulny i bez nudy
Dom na miarę marzeń
Nie kupuj gotowych dekoracji na ściany - wykorzystaj to, co masz w domu
Wnętrza w stylu Memphis
Renowacja drzwi drewnianych
Mieszkanie w duchu vintage na warszawskim Muranowie
Minimalistyczne wnętrza w Berlinie z naturalnymi akcentami