Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ruszył konkurs na Projekt Łazienki 2015

red.

8 kwietnia 2015 r. rozpoczął się konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej w Parku Zachodnim we Wrocławiu. Jest to 17. edycja konkursu organizowanego przez firmę Koło - producenta wyrobów wyposażenia łazienek.

Tym razem toaleta zlokalizowana jest w jednym z dziesięciu wrocławskich parków. Park Zachodni ma około 75 hektarów i położony jest pomiędzy dużymi osiedlami mieszkaniowymi, wybudowanymi w latach 70. ubiegłego stulecia i stanowi miejsce rekreacji dla ich mieszkańców.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu koncepcyjnego wolnostojącego obiektu, którego forma zostanie harmonijnie dopasowana do charakteru Parku Zachodniego oraz jego zieleni. Obiekt powinien być uzupełniony o dodatkowe elementy lub funkcje przydatne dla osób korzystających z toalety lub wypoczywających w parku - np. zadaszenie chroniące przed deszczem, stojak na rowery czy zdrój dla ludzi i zwierząt.

Termin nadsyłania projektów: 19 maja 2015 r.
Ogłoszenie wyników: 18 czerwca 2015 r.

Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne. Uczestnicy konkursu będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.
Prace konkursowe oceni jury, w skład którego wchodzą m.in. prof.Ewa Kuryłowicz z Wydziału Architektury PW, prof. Elżbieta Przesmycka z Wydziału Architektury Politechniki prezes zarządu Oddziału SARP Wrocław, architekt Zbigniew Maćków, Maćków - Pracownia Projektowa oraz Przemysław Powalacz - prezes zarządu Sanitec Koło.

Ponadto w dniach 2-10 czerwca 2015 r., na wybrane prace głosować będą internauci. Praca, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma dodatkowe wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

To, co wyróżnia konkurs na Projekt Łazienki, to dążenie do celu, czyli realizacji zwycięskiego projektu. W maju 2014 r. w Warszawie została oddana do użytku „Plażowa”, czyli „Toaleta nad Wisłą”, która wygrała konkurs KOŁO na Projekt Łazienki 2010. W obiekcie położonym na wysokości Stadionu Narodowego oprócz toalet znajduje się także kawiarnia i wypożyczalnia sprzętu sportowego. Kolejny projekt, nagrodzony w 2007 r. i zrealizowany w Kazimierzu Dolnym odgrywa również rolę zaplecza sanitarnego dla pobliskiej mariny. Obecnie trwa przygotowanie kolejnej inwestycji w Krakowie - toalety przy Rondzie Mogilskim.


Wszelkie informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Ruszył konkurs na Projekt Łazienki 2015