Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić otwartą kuchnię z jadalnią na 68 m kw.?

Red.

Weronika z mężem urządzają pierwsze mieszkanie. Marzy im się kuchnia otwarta na salon, nie wiedzą jednak jak ją urządzić. Nasi architekci zaproponowali dwa rozwiązania. Która aranżacja jest lepsza?

Urządzamy nasze pierwsze mieszkanie. Przede wszystkim zastanawiamy się, jak zaaranżować kuchnię - z kątem jadalnym w bliskim sąsiedztwie. Chcemy, by była przynajmniej częściowo otwarta, bo bardzo nam odpowiada możliwość kontaktu z osobami przebywającymi w salonie. Mieszkanie jest przeznaczone dla rodziny "dwa plus jeden", choć to się może w przyszłości zmienić... Weronika

Rozwiązanie 1: między dwiema strefami

Justyna Burdow-Gołoś

POKÓJ DZIENNY jest otwarty również na przedpokój, co dodaje przestronności tej części mieszkania oraz pozwala nieco doświetlić ciemny korytarz naturalnym światłem. Funkcjonalna zabudowa w KUCHNI ma kształt litery U, nie brakuje więc ani miejsca do pracy, ani szafek; w ciągu roboczym proponuję zainstalować również pralkę. W części wypoczynkowej jedną ze ścian bez okna zajmują zbudowane na wymiar wąskie wnękowe regały.

ŁAZIENKA na planie wyjściowym jest wąska i długa, a więc bardzo nieustawna. Dlatego proponuję ją przebudować - skrócić oraz połączyć z malutką toaletą. Dzięki tej zmianie w PRZEDPOKOJU mogła powstać niewielka praktyczna garderoba. W nowej łazience bez problemu mieści się i wanna (150 x 70 cm), i narożna kabina prysznicowa (80 x 80 cm). Jest też podwieszony sedes oraz umywalka.

Po drugiej stronie mieszkania znajduje się SYPIALNIA rodziców i pokój dziecięcy, który umeblowałam, biorąc pod uwagę dwoje dzieci. Na razie wystarczy wstawić do niego jedno łóżko i ewentualnie mniejsze biurko.

Rozwiązanie 2: wersja z przyszłością

Krzysztof Radzanowski

Strefa dzienna jest przedzielona ścianką, przy której od strony części wypoczynkowej stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny, natomiast od strony KUCHNI - dodatkowa płytka szafka. Z kuchenną zabudową w kształcie litery L sąsiaduje aneks jadalny z kwadratowym stołem (w razie potrzeby można wybrać rozkładany model).

Długa ŁAZIENKA, tak jak w poprzedniej wersji, została skrócona i połączona z toaletą. To pozwoliło wydzielić przy drzwiach wejściowych do mieszkania garderobę; w SYPIALNI rodziców i pokojach dzieci są niewielkie szafy, miejsca na przechowywanie odzieży nie powinno więc brakować. W łazience proponuję zainstalować wannę (150 x 70 cm), narożną kabinę prysznicową (80 x 80 cm), umywalkę i podwieszony sedes. Przy wannie wydzieliłem wnękę na otwieraną od góry wąską pralkę (40 x 60 cm).

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak urządzić otwartą kuchnię z jadalnią na 68 m kw.?