Malowanie podłogi na biało w praktyce - sprawdzamy efekty

Katarzyna Bobocińska autorka bloga conchitahome.pl

We wnętrzach zapanowała moda na białe podłogi. Zamiast jednak kłaść białe deski lub panele, można przemalować starą podłogę. Jak malowanie na biało wygląda w praktyce, sprawdziła autorka bloga Conchita Home.

Biała podłoga w przedpokoju, podłogi, malowanie podłogi na biało
Biała podłoga w przedpokoju.
Katarzyna Bobocińska autorka bloga conchitahome.pl

Katarzyna Bobocińska autorka bloga conchitahome.pl przemalowała podłogę w przedpokoju swojego mieszkania na biało. Z nami dzieli się wrażeniami i efektami swojej pracy.

Stara podłoga w nowej barwie

Po remoncie przedpokoju PODŁOGA nie była w najlepszym stanie. Widoczne były na niej kleksy od farby oraz przebarwienia. Miała także różne ciemne plamy powstałe po cyklinowaniu kilka lat temu. Żeby w przedpokoju było jaśniej, postanowiłam rozjaśnić podłogę. Zdecydowałam się na kolor biały.

Sięgnęłam po olej wybielający V33. Uznałam, że skoro moja podłoga była olejowana jest to optymalne rozwiązanie. Zgodnie z instrukcją przed zastosowaniem oleju przeszlifowałam drewno papierem ściernym. Po jakimś czasie przerzuciłam się jednak na szlifierkę kątową. Po zeszlifowaniu i tak widać było przebarwienia - taki urok starej podłogi.

Malowanie podłogi w praktyce

Zabrałam się do pracy zgodnie z instrukcją na opakowaniu: „Nakładając pierwszą warstwę, drewno obficie nasączyć olejem za pomocą pędzla. Po 5-10 minutach nadmiar oleju zetrzeć czystą, suchą szmatką.” Producent uprzedza: „Ostateczny efekt wykończenia zależy od gatunku drewna. Przed rozpoczęciem prac zalecamy naniesienie oleju na niewielką powierzchnię w celu wykonania próby.”

Po zastanowieniu postanowiłam pokryć całą podłogę olejem za pomocą wałka. Po dwukrotnym pomalowaniu olejem uzyskałam efekt białej podłogi z delikatnie prześwitującym drewnem.

_______________________________________________________________________

 

OCENA: Użytkując ten produkt, ma się wrażenie jakby olej do podłogi połączony był z emalią ftalową. Mimo, iż producent podaje, że narzędzia czyści się za pomocą wody i mydła, to miałam spory problem z ich doczyszczeniem tym sposobem. Polecam też ewakuować dom na czas malowania, bo zapach jest nieprzyjemny i dość długo się utrzymuje. Tak to już niestety jest, że aby osiągnąć trwały efekt trzeba trochę pocierpieć.
Może nie jest idealnie, ale już się przyzwyczaiłam do mojej białej podłogi i co najważniejsze w przedpokoju jest jaśniej. Jeśli nie spodobał się wam efekt, jaki uzyskałam, nie zrażajcie się do białej podłogi. Weźcie pod uwagę, że nie była to podłoga w jednolitym kolorze. Była ciemna i zniszczona. Gdyby mój parkiet był jednolitej jasnej barwy mogłabym uzyskać efekt idealnie białej podłogi.


PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zdjęcie Bloom transparentna farba do drewna 1L algi morskieZdjęcie DEXTER Wałek malarski FLOKOWANY 44009945Zdjęcie HARDY Pędzel ŁAMANY 43945804
Bloom transparentna farba d...DEXTER Wałek malarski FLOKO...HARDY Pędzel ŁAMANY 43945804
źródło:Okazje.info

Skomentuj:

Malowanie podłogi na biało w praktyce - sprawdzamy efekty