Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

5 sposobów na utrzymanie czystości w łazience

Joanna Biszczanik, źródło: Brait

Zacieki od wody, plamy z mydła, osadzający się kamień, nieprzyjemny zapach - czy aby pozbyć się ich z naszej łazienki musimy codziennie robić gruntowne porządki? Nie! Oto kilka sposobów, które umożliwią ci szybkie sprzątanie.

Błyszczące kafelki w ŁAZIENCE, lśniąca armatura bez nieestetycznych osadów i zacieków, oraz świeży zapach świadczący o tym, że w łazience jest czystko i higienicznie - aby osiągnąć taki efekt nie trzeba, wbrew pozorom, sprzątać godzinami. Wystarczy znać kilka użytecznych i łatwych trików.

1. Walka z kurzem w łazience

Jeśli chcesz, aby twoja łazienka była zawsze czysta, przecieraj półki i armaturę raz dziennie, przy pomocy jednorazowego ręcznika nasączonego sprayem typu multisurface. Jak znaleźć na to czas? Zrób to po porannej toalecie - zbierzesz cały nowo nagromadzony kurz. Cała operacja nie zajmie więcej niż 2-4 minuty.

2. Zacieki na bateriach łazienkowych

Chromowane BATERIE ŁAZIENKOWE są wyjątkowo podatne na wszelkie zabrudzenia, szczególnie zacieki. Są przy tym bardzo delikatne, wiec jeśli zabrudzenie już powstanie, bardzo trudno usunąć je, nie ryzykując uszkodzenia powłoki baterii. Najprostszym sposobem jest więc zapobieganie zabrudzeniom - przecieraj je bezpośrednio po kąpieli, gdy są jeszcze mokre. Zacieki nie powstaną, a baterie będą błyszczące i suche. To zajmuje tylko kilka sekund.

3. Osad na ceramice łazienkowej

Mydlany nalot w UMYWALCE czy w WANNIE nie powstanie, gdy każdorazowo będziemy wycierać je do sucha. Jest to jednak niezwykle czasochłonne zajęcie, warto więc przetrzeć je mieszaniną octu i wody, za pomocą miękkiej gąbki. Gdy osady będą wyjątkowo oporne, warto spróbować odkamieniacza - spryskaj nim brudne powierzchnie i zostaw na 20 minut. Plamy zejdą bez konieczności szorowania.

4. Niehigieniczna toaleta

Nie od dziś wiadomo, że toaleta to największe skupisko chorobotwórczych bakterii i zarazków. Aby nie dopuścić do ich rozprzestrzeniania, pamiętaj o opuszczaniu deski klozetowej jeszcze przed spłukaniem wody - zapobiegniesz powstaniu tzw. chmury bakteryjnej, która rozprzestrzenia się po całej łazience (np. szczoteczce do zębów), co może być przyczyną wielu chorób. Pamiętaj też o stosowaniu kostek do WC.

5. Świeży zapach w łazience

Świeży zapach, to najlepszy dowód na to, że łazienka jest czysta i higieniczna. Stosuj automatyczne odświeżacze powietrza, lub tańszą alternatywę - patyczki zapachowe umieszczone w dekoracyjnych wazonikach. Dobrym pomysłem na utrzymanie świeżości, jest także stosowanie kostek toaletowych - uwolnią zapach przy każdym spłukaniu wody.

Jak widać, sprzątanie łazienki nie musi być ani trudne, ani obciążające czasowo. Wystarczy znać podstawowe zasady oraz przede wszystkim - być systematycznym. Dzięki temu nasza łazienka będzie lśnić blaskiem i pięknie pachnieć nie tylko tuż po generalnych porządkach.

 
 
    Więcej o:

Skomentuj:

5 sposobów na utrzymanie czystości w łazience