Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokój dla dwóch dziewczynek

tekst: Katarzyna Kowalska zdjęcia i stylizacja: Monika Lewandowska/Phototapeta, projekt wnętrza: Renata i Piotr Pieńkowscy/Mamarchitekci

Zosia i Hania dostały niedawno wspaniały prezent od rodziców - duży pokój, a w nim nowe meble. Pomysłowe sprzęty służą nie tylko do zabawy i wypoczynku, ale także do nauki.

Jeszcze niedawno Zosia i Hania mieszkały w dziewięciometrowym pokoju urządzonym tradycyjnymi meblami dla dzieci. Ponieważ rosnącym dziewczynkom zaczęło brakować miejsca (starsza Zosia właśnie idzie do drugiej klasy, młodsza Hania ma już prawie 5 lat), rodzice postanowili oddać im swoją dotychczasową sypialnię.

Nowy pokój jest wprawdzie duży (14 m kw.), ale dość wąski (2,6 m). Mama projektantka słusznie uznała, że w takim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się zabudowa zajmująca jedną z dłuższych ścian. Konstrukcja została zrobiona na zamówienie z laminowanej sklejki; jej najważniejszym elementem są dwa łóżka, na które wchodzi się po drabince. Dziewczynki śpią na wygodnych materacach. Miejsca na górze jest na tyle dużo, że starczy go również dla mamy lub taty, gdy siostry będą chciały posłuchać bajki na dobranoc.

Pod łóżkami, umieszczonymi na wysokości 1,6 m, znajdują się dwa regały na książki i zabawki, stolik oraz półka. Przy oknie zmieściła się jeszcze sięgająca do sufitu szafa na ubrania.

Skomentuj:

Pokój dla dwóch dziewczynek