Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom urządzony elegancko i przytulnie ze skandynawską nutą

ekb stylizacja: Dorota Karpińska projekt wnętrza: arch. Aleksandra Prokopiuk/Mini Forma

Połączenie nowojorskiego szyku z bezpretensjonalną prostotą stylu skandynawskiego przyniosło zaskakujący efekt. Powstały wnętrza, które godzą wykluczające się na pozór cechy - reprezentacyjny wygląd z ciepłą, przytulną atmosferą.

Marta i Marcin to perfekcjoniści - nie akceptują bylejakości i nigdy nie wybierają rzeczy z pozoru efektownych, ale niestarannie wykonanych czy nietrwałych. Nie gonią też za modnymi nowinkami, bo uważają, że wnętrza urządza się na lata, a nie na sezon czy dwa.

Dom na lata

Patrząc na ten dom, trudno nie przyznać im racji. Tutaj wszystko ma klasę i urodę, która nie opatrzy się szybko. Taki efekt dały między innymi materiały wysokiej jakości (szlachetne tkaniny i naturalne drewno) oraz solidne sprzęty o ponadczasowych formach. Wyszukano je w sklepach albo zrobiono na wymiar według projektu architektki, idealnie dopasowując tym samym do upodobań właścicieli, a także do przeznaczonego na nie miejsca.

Skandynawskie klimaty

W wystroju nie trzymano się jednej konwencji aranżacyjnej; pomieszano różne style, z każdego wybierając to, co najlepsze. I tak z nowojorskiego wzięto eleganckie meble i dekoracyjne dodatki, które przyciągają uwagę dopracowanym kształtem i ciekawym szczegółem, a ze skandynawskiego - jasną, sprzyjającą relaksowi kolorystykę oraz dbałość o funkcjonalność wnętrz. Wygodzie domowników sprzyja również układ pomieszczeń. Na wyższej kondygnacji znajdują się prywatne pokoje, na parterze jest wspólna, otwarta przestrzeń dzienna, w której rodzina spędza razem czas i przyjmuje gości. Salon, kuchnia z jadalnią oraz przedpokój zostały dyskretnie od siebie oddzielone, dzięki czemu ich funkcje ze sobą nie kolidują.

Skomentuj:

Dom urządzony elegancko i przytulnie ze skandynawską nutą