Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia z jadalnią w stylu skandynawskim

Zdjęcia i stylizacja: Izabela Kochana, autorka MLS.blog, myloveshabby.blogspot.com

Przestronna kuchnia z jadalnią zostały urządzone w modnym stylu skandynawskim. Przytulne wnętrze sprzyja rodzinnym spotkaniom i zachęca do wspólnego spożywania posiłków.

Izabela Kochana, autorka MLS.blog (myloveshabby.blogspot.com), urządziła swoją obszerną kuchnię połączoną z jadalnią w jasnych barwach. Zdecydowała się na ponadczasowy styl skandynawski, który uzupełniła dodatkami w różnych stylach (rustykalny, industrialny, vintage). W efekcie powstała przytulna przestrzeń, w której chętnie przebywają wszyscy członkowie rodziny.

Jasna kuchnia

Atutem tego pomieszczenia jest jego dobre oświetlenie za sprawą dwóch okien usytuowanych na przeciwległych końcach pomieszczenia oraz trzech przestronnych okien w wykuszu. Zapewniają one optymalną ilość naturalnego światła, tak potrzebnego przy pracach kuchennych.

Część kuchenną wyznacza ceglana wyspa. Ta sama cegła została wykorzystana także w jednej ze ścian. Pani Izabela zdecydowała się na białe fronty szafek oraz drewniane blaty. Również białe są krzesła w jadalni, z kolei stół ma kolor naturalnego drewna. Takie zestawienie wniosło do wnętrza ciepły i przytulny klimat, który potęgują dodatki z tkanin. Rolę "ocieplacza" wnętrza odgrywa także dywan na podłodze wyłożonej płytkami. Jest to zarazem najbardziej wzorzysty element całego wystroju, który doskonale równoważy gładkie powierzchnie ścian i mebli.

Dodatki do skandynawskiego wnętrza

Na szafce kuchennej została naklejona folia z warstwą magnetyczno-tablicową, po której można pisać kredą. Jest to dobra alternatywa dla modnej ostatnio farby tablicowej. Zaletą takiej folii jest przede wszystkim możliwość jej łatwego usunięcia bez niszczenia powierzchni ścian czy, tak jak w tym przypadku, mebli.

Pani Izabela wprowadziła do wnętrza także kilka industrialnych dodatków. Chodzi przede wszystkim o metalowe lampy z kablami w oplocie wiszące zarówno nad stołem jak i w strefie między kuchnią a jadalnią, metalowe i druciane naczynia, kosze i ozdoby, wielki czarno - biały zegar czy tabliczki z typografią. Dodatki w stylu industrialnym połączono tutaj z ciepłymi akcentami w stylu rustykalnym (wiklina, drewno) oraz shabby chic (przecierane okiennice).  

Całość harmonijnie ze sobą współgra i tworzy bardzo przytulne, jasne wnętrze sprzyjające rodzinnej atmosferze.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia z jadalnią w stylu skandynawskim