Aranżacja sypialni: w miejskim stylu

TEKST: Katarzyna Kowalska, ZDJĘCIA I STYLIZACJA: Monika Filipiuk Obałek, PROJEKT WNĘTRZA: Wioleta Gawrońska, Karol Smagacz/Inside Story

Aranżacja sypialni może odzwierciedlać nasze zainteresowania. Pani Iza uwielbia stolicę Katalonii - do swojego ukochanego miasta jeździ nawet kilka razy w roku. Dowód tego uczucia znalazł się właśnie w wystroju jej sypialni.

sypialnia, urządzanie wnętrz, wystrój wnętrz
KARNISZE zakryto panelem-kasetą z płyty gipsowo-kartonowej na całą szerokość ściany; przy oknie zrobiono w nim wycięcie na firany i zasłonę. Tradycyjną lampkę nocną zastępują dwie lampki wiszące. W podwieszonym suficie zainstalowano halogeny.
fot. Monika Filipiuk-Obałek

Gospodyni lubi Barcelonę zarówno za panujący tam przyjazny śródziemnomorski klimat, jak i za wspaniałe zabytki. Nie chciała jednak dekorować swojej sypialni banalną fototapetą z widokiem miasta - zamiast niej wybrała bardziej subtelną grafikę kojarzącą się z kartką pocztową.

Najważniejszym meblem jest tu oczywiście łóżko (firmy Dormi Design), którego wezgłowie składa się z dwóch pikowanych poduch z filcu. W środku każdej z nich znajduje się metalowy stelaż, który pozwala regulować kąt nachylenia oparcia, umożliwiając wygodny wypoczynek również w pozycji siedzącej, np. podczas czytania albo jedzenia śniadania.

Za łóżkiem zainstalowano panel z płyty gipsowo-kartonowej z naklejoną fototapetą. Panel przechodzi w podwieszony sufit, tworząc nad łóżkiem rodzaj baldachimu.W 13-metrowej sypialni udało się wygospodarować miejsce i na wnękową szafę, i na niewielką garderobę, w której oprócz ubrań gospodyni przechowuje między innymi zapasową pościel.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Aranżacja sypialni: w miejskim stylu