Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kalendarze adwentowe: odliczanie czas zacząć

Monika Utnik-Strugała

Kalendarz adwentowy to piękny symbol i zarazem oryginalna dekoracja. Dzieciom pomoże wytrwać do świąt Bożego Narodzenia. Nam... wytrwać z nimi.

Kalendarz adwentowy w formie papierowych torebek, dekoracje dwitecyne
Kalendarz adwentowy w formie papierowych torebek, które można powiesić na ścianie lub ustawić na komodzie, dekodom.pl, cena: 143 zł
fot. producent

Historia kalendarza adwentowego zaczęła się w XIX wieku w Niemczech. Z tym, że wcale nie był to wtedy kalendarz.

Zbliżała się pierwsza niedziela adwentu 1839 roku. Ewangelicki pastor ks. Johann Hinrich Wichern, prowadzący w Hamburgu przytułek dla sierot, postanowił osłodzić maluchom życie i stworzyć w sierocińcu rodzinną atmosferę. Razem z wychowankami zapalił świecę umocowaną na drewnianym kole o średnicy dwóch metrów. Kolejne, mniejsze dwadzieścia cztery świece podopieczni zapalali odtąd każdego dnia aż do Wigilii, gromadząc się na wieczorne śpiew i modlitwę. Zwyczaj szybko rozpowszechnił się nie tylko w Niemczech, ale i w Danii oraz Skandynawii. Z czasem tradycyjny wieniec przybrał też inne formy, a świece zastąpiły drobne podarunki lub czekoladki.

Dzisiaj gotowe kalendarze adwentowe znajdziemy w sklepach. Ale też bez problemu zrobimy je także sami. Wystarczy kilka papierowych torebek czy kopert, ozdobionych wstążkami i tasiemkami, oraz kawałek pustej ściany, na której je przyczepimy. Do każdej torebki wkładamy małe słodkości, a uśmiech na twarzach naszych milusińskich mamy gwarantowany. Dla tych, którzy wolą kupić gotowy kalendarz adwentowy bądź szukają inspiracji, wybraliśmy 21 kalendarzy.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Kalendarze adwentowe: odliczanie czas zacząć