Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Komfortowe mieszkania w centrum miasta

Marcin Kaczmarczyk

Znalezienie ponadprzeciętnego nowego mieszkania blisko centrum to trudna sprawa. Wybór nie jest i nigdy nie będzie duży. Czasem jednak deweloperzy potrafią nas pozytywnie zaskoczyć - budują w miejscu, gdzie wydaje się, że nie ma już miejsca.

Nie oszukujmy się, w największych polskich miastach zamieszkać w ścisłym historycznym centrum, i najlepiej w pięknie zrekonstruowanej kamienicy, nie jest łatwo. Oczywiście mówimy o kupnie apartamentu, a nie jego wynajmie. To zwykle bardzo droga inwestycja, ponadto liczba mieszkań tego typu wystawionych na sprzedaż jest niewielka. Rozwiązanie? Może zamiast szukać mieszkania w samym śródmieściu, zgodzić się na pewien kompromis i znaleźć atrakcyjny apartament nieco dalej od centrum, ale jednak wciąż w historycznej części miasta? Takie nieruchomości się zdarzają - deweloperzy coraz chętniej teraz odnawiają lub przebudowują stare kamienice, stawiają nowe obiekty na miejscach rozebranych ruder albo zamieniają w efektowne lofty dawne hale fabryczne. Oto trzy interesujące propozycje z trzech dużych miast dla wielbicieli zarówno dobrego smaku, jak i miejskiego zgiełku.

W każdej z tych trzech nieruchomości znaleźć można jeszcze wolne mieszkania o różnych powierzchniach.

Nowa Papiernia Wrocław

10 minut pieszego spaceru dzieli nowe miniosiedle loftowe od dworca Wrocław Główny i z drugiej strony od terenów zielonych położonych nad Odrą i Oławką. Dwa do niedawna zaniedbane budynki po wybudowanej w 1889 roku fabryce papieru zostały odrestaurowane i zmienione w lofty. Obok postawiono budynek New Line z mieszkaniami stylizowanymi na lofty. Wszystkie są wysokie (do 4 metrów), łączy je typowy postindustrialny styl (duże okna, na ścianach połączenie cegły i betonu). W trzech budynkach na mieszkańców czeka już tylko kilkanaście mieszkań - od niecałych 50 do ponad 100 m kw. - w cenach od 365 do 881 tys. zł.

Harmonica House Kraków

Około 200 metrów jest od budowanego właśnie stylowego apartamentowca Harmonica House do pieszej kładki Bernatka nad Wisłą. W budynku przy ulicy Trynitarskiej powstają 52 apartamenty o powierzchni od 30 do 200 m kw. Najtańszy kosztuje około 400 tys. zł, najdroższy - prawie 3 mln zł. Harmonica Hosue nawiązuje stylistyką do znajdującej się w sąsiedztwie XIX-wiecznej neogotyckiej zabudowy kompleksu Bonifratrów i wpisuje się w charakterystyczne dla Krakowa zestawienie białego tynku z czerwoną cegłą. Całodobowa recepcja, wewnętrzny dziedziniec ogrodowy, windy i podziemny parking to dodatkowe zalety apartamentowca.

Kamienica Muranów Warszawa

Na warszawskiej Woli, u zbiegu ulic Dzielnej, Belottiego i Pawiej, niedaleko Cmentarza Żydowskiego i ulicy Nowolipki, zapisanej już na trwałe w historii polskiej literatury, powstaje Kamienica Muranów - luksusowy budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 89 mieszkań. Od najmniejszych (od 31,14 do 38,38 m kw.), przez nieco większe 2- i 3-pokojowe aż do największych 4- oraz 5-pokojowych. Niektóre mieszkania będą dwukondygnacyjne.

Budowa zostanie zakończona w marcu przyszłego roku. Większość mieszkań sprzedano - na właścicieli czeka już tylko nieco ponad 20 lokali, wśród nich np. 63-metrowe za 568 tys. zł i 91-metrowe za 793 tys. zł.

Przyjemna, nowoczesna architektura, podziemny garaż, sklepy i punkty usługowe w przyziemiu mają dodatkowo zachęcać do zamieszkania tutaj.

    Więcej o:

Skomentuj:

Komfortowe mieszkania w centrum miasta