Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokoik dla dziecka bez różu i błękitu

projekt i zdjęcia: Agnieszka Kudela, autorka bloga www.spodkocyka.pl

Pokój dziecięcy nie musi być utrzymany w słodkich barwach. Ten pokoik udowadnia, że nawet wnętrze w szarościach może być przytulne i przyjazne dzieciom.

Żółto-szary pokoik dziecięcy
Żółto-szary pokoik dziecięcy
fot. Agnieszka Kudela, autorka bloga www.spodkocyka.pl

Agnieszka Kudela, autorka bloga www.spodkocyka.pl, dla swojego synka postanowiła urządzić przyjazny, ale nieprzesłodzony pokój - taki, który będzie "rósł" razem z dzieckiem.

Chciałam, aby pokoik naszego dziecka pasował do pozostałych części domu, gdzie zdecydowanie dominują 3 kolory: biel, szarość i czerń. Rozpoczęłam poszukiwania brakującej, idealnej barwy i zdecydowałam się na żółty, słoneczny, pozytywny kolor, idealny zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki - relacjonuje autorka aranżacji wnętrza.

Wzory i kolory do pokoju dziecka

Agnieszka wybrała nietypową, jak na pokoje dziecięce kolorystykę. Zdecydowała się także na wprowadzenie jednego wyrazistego i zupełnie "dorosłego" wzoru - zygzaka. Bardziej dziecięcy jest powtarzający się w pokoju motyw sów. W pokoju nie mogło także zabraknąć personalizacji, znalazły się w nim więc takie detale jak inicjał imienia, pojawiający się na ścianie oraz wyszyty na poduszce w żółty zygzak, a także imię chłopca - Mikołaj - na żółtych girlandach, również we wzór zygzaka.

Od projektu do realizacji

Pierwszym etapem realizacji projektu był zakup farby. Oryginalnie biały pokój pomalowano na dwa odcienie szarości. Następny krok stanowił wybór mebli.
Najważniejszym meblem, który nadaje charakteru całemu pokojowi jest bez wątpienia łóżeczko. Jest to model Moon firmy Pinio. Oprócz oryginalnego łóżeczka wykorzystane zostały klasyczna, biała komoda z wysuwanymi szufladami i prosty biały przewijak, a także szary fotel, idealny do karmienia, bądź czytania dziecku bajek. Następnie tekstylia - część z nich, np. zasłonki, Agnieszka uszyła sama, inne pochodzą z pracowni rękodzieła wyszukanych w internecie. Tak powstał szaro-żółty pokoik dla małego Mikołaja - przemyślany, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Pokoik dla dziecka bez różu i błękitu