Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysłowy pokój dla chłopca w bloku

Projekt i zdjęcia: Marta Gruszczyńska

Pokój dwuletniego Mikołaja ma zaledwie 10 m kw. Rodzice urządzili go samodzielnie. W takim pokoju żadne dziecko nie będzie się nudzić.

Mikołaj ma mały pokoik w mieszkaniu w bloku. Rodzice postarali się, aby spełniał on marzenia i potrzeby małego odkrywce. Marta - mama chłopca - sama zaprojektowała pokój. Starała się przy tym, żeby wystrój dało się łatwo modyfikować, tak aby mógł rosnąć razem z Mikołajem. Dlatego wprowadziła neutralną bazę - białe ściany, drewniane podłogi, szary dywan, białe zasłony.

Większość mebli i akcesoriów rodzice z pomocą dziadka wykonali własnoręcznie.  Można powiedzieć, że pokój jest projektem rodzinnym. Rodzina własnymi siłami wykonała półki sześciany, tapicerowany zagłówek oraz tablicę-domek. Z kolei szafa, stolik i skrzynka na zabawki zostały pomalowane przez rodziców na kolory, które lepiej wpisują się w wystrój. A kolorystykę pokoju oparto o trzy kolory stanowiące bazę - biały, niebieski i szary. Z kolei kolor żółty pojawia się w akcentach i ożywia aranżację.

Ważną rolę w pokoju odgrywają dodatki, w tym wspomniana tablica-domek oraz drobniejsze akcenty, jak naklejka ścienna, lampki dekoracyjne typu cotton balls czy oryginalny organizer nad stolikiem Mikołaja. Jest to autorski pomysł rodziców, którzy wykonali go z puszek po mleku modyfikowanym.

Całość wygląda stylowo i stosownie zarówno dla dwuletniego chłopca, jak i starszego dziecka. W takim pokoju Mikołaj ma doskonałe warunki do zabawy, wypoczynku i rozwoju.

Skomentuj:

Pomysłowy pokój dla chłopca w bloku