Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka jak salon. Jak ją urządzić?

red.

Łazienka wyglądająca jak salon to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich tego roku. Jak zamienić zwykłą łazienkę w salon kąpielowy? Porady i aranżacje.

Kolekcja Retro, Ferro, aranżacje łazienki
Kolekcja Retro, Ferro
fot. Ferro

Łazienka, która wygląda jak salon, sprawia, że zwykła kąpiel staje się luksusowym rytuałem, a my możemy się poczuć jak w profesjonalnym spa. Jak osiągnąć taki efekt?

Łazienka jak salon - od czego zacząć?

Przede wszystkim wystawny, salonowy styl aranżacji pasuje bardziej do dużych łazienek. Te małe może nieco przytłaczać, wyglądać ciężko i w efekcie optycznie pomniejszać pomieszczenie. Właściciele niedużych łazienek mogą jednak wprowadzić kilka akcentów, które sprawią, że ich wnętrza będą wyglądać bardziej luksusowo.

W stylizowanej łazience lepiej niż prysznic sprawdzi się wanna, najlepiej wolno stojąca na stylizowanych nóżkach. Taka wanna ma klasyczny i elegancki charakter, a do tego wnosi do wnętrza posmak luksusu. Ściany i podłogi najlepiej pokryć tradycyjnymi płytkami, np. w czarno-biała szachownicę. Warto także rozważyć położenie na ścianach tapety żakardowej, imitującej te w pałacowych wnętrzach. Tapety przeznaczone do łazienek są wodoodporne i łatwo zmywalne.

Stylizowane wyposażenie łazienki

Do stylu wnętrza powinna być dobrana odpowiednia armatura. Wybierzmy stylizowaną zamiast nowoczesnej. Chromowane krany będą jak najbardziej na miejscu. Unikajmy także błyszczących frontów szafek łazienkowych. Najlepsze będą matowe, drewniane fronty. Salonowy klimat wniosą do łazienki także meble, które tradycyjnie pojawiają się w salonach właśnie, czyli fotel, podnóżek, stolik kawowy, komoda, a jak mamy miejsce to nawet sofka.

Na koniec należy zadbać o dodatki, które przesądzają o ostatecznym wyrazie wnętrza. Unikajmy przedmiotów plastikowych, w jaskrawych kolorach i o futurystycznym wyglądzie. Warto zainwestować w lustro w stylizowanej złotej ramie, dekoracyjny żyrandol zamiast typowej lampy łazienkowej, dywanik zamiast maty na podłogę oraz stylizowane akcesoria. Pamiętajmy także o tym czego nie widać - zapach. Wprowadźmy do wnętrza olejki zapachowe i świece, które podkreślą elegancki klimat pomieszczenia.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienka jak salon. Jak ją urządzić?