Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza łazienki. Łazienka z lat 90 - odnowili ją całkowicie za... 500 zł

Tekst i projekt metamorfozy: Ula Michalak/interiorsdesignblog.com, stylizacja i zdjęcia: Monika Filipiuk-Obałek

Metamorfoza łazienki bez uciążliwego skuwania starych płytek, bez długiego, kosztownego remontu. Wystarczyło trochę farby i tylko dwa dni, by zaniedbana łazienka odzyskała urodę.

Łazienka po metamorfozie
Łazienka po metamorfozie
fot. Monika Filipiuk-Obałek

Metamorfoza małej łazienki

Kiedy nowi właściciele mieszkania "z odzysku" policzyli orientacyjny koszt metamorfozy łazienki, trochę się wystraszyli. Do wymiany nadawało się tu bowiem wszystko, począwszy od płytek, skończywszy na urządzeniach. Na razie postanowili więc odłożyć generalny remont na później i odnowić tylko posadzkę i ściany - od dołu pokryte starymi kafelkami, od góry pomalowane pożółkłą już farbą. Z wyposażenia wymienili jedynie rączkę prysznicową, deskę sedesową i... klamkę u drzwi.

Łazienka w mazurskim domu Doroty Szelągowskiej

Metamorfoza łazienki tanim kosztem

Wybawieniem okazały się specjalne farby, przeznaczone do renowacji płytek ceramicznych, również podłogowych. Są bardzo wydajne, nakłada się je szybko i łatwo - najlepiej wałkiem, który nie zostawia smug i znacznie przyśpiesza pracę. Z kilkunastu dostępnych kolorów gospodarze zdecydowali się na dwa odcienie szarości: ciemny (marengo) oraz bardzo jasny (tzw. biały pieprz). Teraz przyznają, że początkowo byli sceptycznie nastawieni do pomysłu malowania płytek, ale rezultat przerósł ich oczekiwania. Kafelki wyglądają bowiem tak, jakby przyjechały prosto ze sklepu, a farba trzyma się mocno - nie zarysowała jej nawet przesuwana po podłodze pralka.

12 spektakularnych metamorfoz waszych łazienek

Metamorfoza łazienki

Ula Michalak (stylistka, autorka bloga interiorsdesignblog.com) mówi: Współczesne farby potrafią naprawdę wiele - można nimi pomalować niemal każdy rodzaj powierzchni, nawet trudno przyczepnej, której dawniejsze farby po prostu się nie trzymały. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób chcących szybko i tanio odnowić na przykład kuchnię lub łazienkę. Przyznam, że w tej łazience po raz pierwszy użyłam farb do płytek ceramicznych, byłam więc bardzo ciekawa efektu. I tak jak właściciele, jestem z niego bardzo zadowolona.

Pomysłowa metamorfoza małej łazienki w bloku

Metamorfoza łazienki w bloku - kosztorys

- Farba do renowacji płytek ceramicznych, 2 litry (V33) - 140 zł

- Farba do renowacji płytek ceramicznych podłogowych, 1 litr (V33) - 100 zł

- Farba do wilgotnych pomieszczeń (V33) - 68 zł

- Farba do drewna (V33) - 65 zł

- Farba w spreju (Dragon) - 17 zł

- Rączka prysznicowa, deska sedesowa, klamka, szpachla (supermarket budowlany) - 58 zł

Razem: 448 zł

Tania metamorfoza łazienki

    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza łazienki. Łazienka z lat 90 - odnowili ją całkowicie za... 500 zł