Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysły na przechowywanie książek w mieszkaniu

Monika Utnik-Strugała

Regał to niejedyne miejsce, w którym można trzymać książki - ciekawych pomysłów na domową biblioteczkę jest znacznie więcej. Ważne, żeby nie myśleć schematycznie.

Gdzie przechowywać książki? Na podłodze, na ścianie, we wnękach. Możliwości jest znacznie więcej niż typowy regał czy półka. Wszystko zależy od tego ile miejsca mamy na domową biblioteczkę, iloma woluminami dysponujemy oraz czy często sięgamy po książki. W zależności od tych czynników nasz księgozbiór może stać się integralną częścią wystroju mieszkania.

Najprostszym rozwiązaniem jest półka na książki. Warto wybrać model nietypowy, o ciekawym kształcie, bądź taki, którego w ogóle nie widać. We wnętrzach o bardziej artystycznym klimacie książki można trzymać na podłodze, np. w stosach bądź w skrzynkach na owoce. Do bardziej konserwatywnych wnętrz lepiej będą pasować modułowe regały, np., składające się z nieregularnych kubików. A gdy nie chcemy rezygnować z klasycznego regału, zaaranżujmy książki w ciekawy sposób, np. układając je kolorami.

NASZA RADA: Użyj wyobraźni. Warto szukać nieoczywistych miejsc i nietypowych rozwiązań. Wypełnione książkami półki świetnie będą wyglądały na przykład we wnęce pod schodami albo zawieszone tuż pod sufitem.

Skomentuj:

Pomysły na przechowywanie książek w mieszkaniu