Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sposób na lustro w salonie

Monika Utnik-Strugała

Lustra potrafią odmienić wnętrze. Wystarczy znaleźć oryginalne zwierciadło i pomysłowo je zawiesić. Ciekawa aranżacja luster na ścianie salonu z powodzeniem zastąpi wszelkie inne dekoracje.

Wybranie odpowiedniego lustra (i miejsca na nie) to nie lada sztuka, dlatego dla niektórych pozostaje... czarną magią. Zwierciadła z jednej strony pomagają ukryć wady pomieszczenia lub wyeksponować jego zalety, z drugiej mogą niekorzystnie fałszować przestrzeń - sprawiać, że się w niej gubimy. Na szczęście są zasady, które ułatwiają to trudne zadanie. Na przykład niewielki pokój powiększy tafla sięgająca od podłogi do sufitu albo zawieszona między oknami, a umieszczona naprzeciwko nich rozjaśni wnętrze, odbijając światło; wąski korytarz poszerzy z kolei duża tafla na bocznej ścianie. Ale to dopiero początek. Dla zaawansowanych przygotowaliśmy kilka oryginalniejszych propozycji.

Przełam schematy: nie wieszaj lustra, tylko oprzyj je o ścianę. Zamiast zwierciadła o standardowych wymiarach wybierz bardzo duże lub kilka mniejszych. Prostokątne lub okrągłe zastąp modelem o nietypowym kształcie.

Poszukaj dla luster niebanalnych miejsc: na przykład w kuchni nad blatem lub stołem; w salonie tam gdzie zwykle wiszą obrazy albo telewizor. Zadbaj o nietypową oprawę; zawieś lustro na wstążce, opraw we własnoręcznie zrobioną ramę, dodaj mu wieszak na ubrania.

    Więcej o:

Skomentuj:

Sposób na lustro w salonie