Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki grill wybrać? Grille na kemping i ogrodowe przyjęcia

Monika Utnik-Strugała

Grillować można zawsze i wszędzie. Trzeba tylko wybrać odpowiednie urządzenie. Jaki grill wziąć w plener, a na jakim przygotować ucztę dla dwudziestu gości?

Grill na przyjęcie w ogrodzie

Lubisz grillowanie, chętnie i często gościsz przyjaciół? Kup duży grill węglowy lub gazowy. Pierwszy - dla tradycjonalistów - powoli się rozpala, stale trzeba też pilnować w nim temperatury. Na drugim zaczniesz smażenie już 40 sekund po włączeniu gazu, a ponieważ długo trzyma ciepło, uczta szybko się nie skończy. Dodatkowy plus: grill ten może mieć funkcję wędzenia. Jeśli trudno ci się zdecydować, wybierz model węglowo-gazowy.

Grill na kemping

Nie wyobrażasz sobie wakacji lub pikniku bez grillowania?  Model przenośny bez problemu zabierzesz ze sobą; zwykle ma poręczny uchwyt albo wygodną torbę, łatwo go rozłożysz i szybko wyczyścisz. Urządzenie z rusztem o średnicy 30-40 cm jest na tyle małe, by przewieźć je nawet na bagażniku roweru, ale wystarczająco duże, by pomieścić dwa steki, kiełbaski i trochę warzyw. Wśród grilli przenośnych znajdziesz gazowe, węglowe oraz węglowe z dmuchawą na baterie, doprowadzającą tlen do paleniska (rozpalają się w 3 minuty i nie dymią).

Skomentuj:

Jaki grill wybrać? Grille na kemping i ogrodowe przyjęcia