Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zmienić smartfona w laptopa? Wkrótce będzie to banalnie proste (i w miarę tanie)

Tadeusz Płaczkiewicz

Smartfony coraz częściej i skuteczniej zastępują komputery. Ich procesory i inne "wnętrzności" często są o wiele sprawniejsze i wydajniejsze niż te, które mamy w domowych pecetach. Pozostaje jednak pewien szczegół: praca na telefonie nie należy do najwygodniejszych - zwłaszcza jeśli chcemy przygotować większy tekst, czy obejrzeć film. Do tego jeszcze ta bateria... energia kończy się zaskakująco szybko.

Problem ten zauważyli Gordon Zheng, Andrew Jiang oraz Alejandro Zuccolillo tworząc Andromium - system operacyjny zmieniający telefon w pełni funkcjonalny komputer. Wystarczy przenieść obraz ze smartfona (np. z pomocą Chromecast) na ekran telewizora, podłączyć klawiaturę, mysz i gotowe! Panowie zaprojektowali również specjalne urządzenie, które z pomocą Andromium zamieni smartfona w przenośny komputer. Mowa o Superbooku, który wygląda jak większość laptopów - ma klawiaturę, touchpad i prawie 12-calowy ekran (o rozdzielczości 1366x768 pikseli), ale pozbawiony został dysku, pamięci i procesora. Ma za to baterię, która po naładowaniu umożliwi blisko 8-godzinną pracę przy okazji ładując akumulator telefonu.

Superbook będzie działał z każdym urządzeniem z nowszą wersją Androida (od 5.0 wzwyż), chociaż pomysłodawcy rekomendują, by smartfon posiadał minimum gigabajt pamięci i 64-bitowy procesor. W ten sposób na smartfono-laptopie odpalimy wszystkie androidowe aplikacje dostępne w sklepie Google Play - np. przeglądarkę Chrome, Gmaila, ale także Office Microsoftu.

Na koniec najważniejsza informacja Superbook wkrótce pojawi się na Kickstarterze, a kosztować ma zaledwie 99 dolarów. Informacje o projekcie znajdziecie na getsuperbook.com

Skomentuj:

Jak zmienić smartfona w laptopa? Wkrótce będzie to banalnie proste (i w miarę tanie)