Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bezpieczne łazienki dla starszych

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Zdjęcia: Rafał Lipski, Łukasz Zandecki Stylizacja: Dorota Karpińska

Łazienki z udogodnieniami dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Choć nie lubimy myśleć o nieuchronnym upływie czasu, przychodzi jednak taki moment w naszym życiu, kiedy powinniśmy zdać sobie sprawę z nieco gorszej kondycji fizycznej - naszej lub bliskich nam osób.
I tak urządzić łazienkę, by było w niej jak najwygodniej, a jednocześnie wybrać urządzenia i akcesoria, które zminimalizują ryzyko jakiegokolwiek wypadku. Należą do nich dostępne w wielu sklepach antypoślizgowe płytki ceramiczne, które warto ułożyć na podłodze, maty do wanny, poręcze do przykręcenia na ścianach przy wannie i sedesie oraz ławeczki do kabin prysznicowych.

Jeśli mamy możliwość przeprowadzenia większego remontu, pomyślmy o zastąpieniu wanny przestronną kabiną prysznicową ze stołeczkiem, na którym można przysiąść w czasie kąpieli. Dobrym rozwiązaniem jest też natrysk umieszczony w rogu pomieszczenia, bez ścianek i drzwi. Dla starszego lub niesprawnego domownika przydatne okażą się takie udogodnienia, jak stołeczek w wannie i podest przy niej czy specjalna deska z poręczami na sedesie.

Skomentuj:

Bezpieczne łazienki dla starszych