Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ekspres do kawy - klasyczny czy na kapsułki? (wady i zalety)

red

Ekspres jeszcze kilkanaście lat temu był sprzętem rzadko spotykanym w naszych mieszkaniach. Obecnie coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić. Jaki model wybrać - klasyczny czy na kapsułki? Jakie wady, a jakie zalety mają różne ekspresy? Odpowiadamy!

Kawa należy do ulubionych porannych napojów. Część z nas wybiera espresso, cześć woli cappuccino, są też miłośnicy latte.

Automatyczny ekspres do kawy sam miele ziarna bezpośrednio przed rozpoczęciem parzenia kawy, dzięki czemu napój jest bardziej aromatyczny. Najlepiej wybrać model z wbudowanym zbiornikiem na mleko, gdzie za pomocą przycisku decydujemy, jaki rodzaj kawy chcemy wypić w danej chwili - ekspres sam ją przygotowuje.

Dla zapracowanych wadą może być konieczność regularnego czyszczenia zbiornika na mleko, wężyka oraz dyszy do jego spieniania. Ekspres automatyczny kolbowy jest jednym z najdroższych modeli ekspresów.

Ekspres na kapsułki to przede wszystkim wygoda, ponieważ jest banalnie prosty w obsłudze. Wystarczy nalać wodę, w odpowiednie miejsce włożyć kapsułkę z kawą i włączyć urządzenie. Niektóre ekspresy kapsułkowe pozwalają także na przygotowanie w ten sposób gorącej czekolady.

Urządzenie na kapsułki zachęca ceną. Jest dostępne już w granicach 250 zł, lepsze jakościowo modele można kupić już za niecałe 600 zł. Można kupić je w wersji ze spieniaczem do mleka oraz kilkoma programami do parzenia kawy.

Jakie wady ma ekspres kapsułkowy? Zwykle producent urządzenia produkuje też kapsułki, a te innych marek nie pasują do naszego modelu. Kawa w kapsułkach nie należy do najtańszych, a jej smak może nie spełnić naszych oczekiwań. Model ekspresu kapsułkowego warto wybierać kierując się jakością i ilością kawy umieszczonej w kapsułce.

Poniżej znajdziecie kilkanaście modeli ekspresów.

Skomentuj:

Ekspres do kawy - klasyczny czy na kapsułki? (wady i zalety)