Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Atrakcyjna prowizorka w stylu pop-art

Tekst i stylizacja: Marta Znój

Barwnie i awangardowo - na artystycznym poligonie

Już od progu uderza feeria mocnych barw, odważne awangardowe wzory i różnorodność materiałów. W symbiozie egzystują kolorowe plastiki, przezroczyste kryształki i naturalne drewno. Zgromadzone tu niebanalne przedmioty właścicielka traktuje raczej jak obiekty artystyczne - choć z wielkim designem mają niewiele wspólnego - niż użytkowe.

To poruszanie się na granicy kiczu jest zabiegiem celowym, wynikającym z niepohamowanej i nieprzewidywalnej pomysłowości artystki. W pokoju dziennym zapiera dech niezwykłe malowidło ścienne.

Magda, zafascynowana twórczością Roya Lichtensteina, artysty tworzącego w stylu pop-art, skopiowała na ścianie jeden z jego komiksowych obrazów. A że w ścianie jest okno, część obrazu namalowała na rolecie.

Żartobliwą aluzję do mody lat 70. znajdujemy w sypialni. Jest nią fototapeta z egzotycznym krajobrazem. Widoczek na ścianie płynnie łączy się z plażową matą położoną na podłodze. W tropikalne tło ściany idealnie wtapiają się dwa bliźniacze fotele obite tkaniną imitującą skórę zebry.

Wśród zgiełku ostrych barw prawdziwymi enklawami spokoju są dwa pomieszczenia - sterylna, monochromatyczna łazienka oraz kuchnia. Tę ostatnią Magda urządzała jak najtaniej, tylko "na chwilę".

Zamierzała zebrać fundusze na nowy wystrój, ale prowizorka okazała się na tyle atrakcyjna i wygodna, że została na dłużej. Dziś mieszkanie wygląda tak jak na zdjęciach. Ale Magda nie przywiązuje się nawet do własnych pomysłów.

Wnętrze traktuje jak artystyczny poligon doświadczalny.

    Więcej o:

Skomentuj:

Atrakcyjna prowizorka w stylu pop-art