Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pokój dla singla

Projekt, wykonanie, stylizacja: Magdalena Borowiak Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki

Radość młodego człowieka z pierwszego samodzielnego lokum psuł wygląd wnętrza. Niepotrzebnie. My je odmieniliśmy.

Pokój w wynajętym wspólnie z kolegami mieszkaniu musi wystarczyć 23-letniemu mężczyźnie na początek dorosłego życia. Szkoda tylko, że zaczynał je w tak nieatrakcyjnym wnętrzu! Na brudnych ścianach ślady po zdartych tapetach, podniszczone meble z lat 70., smutna kolorystyka. Koniecznie trzeba było wprowadzić tu nieco życia. Po inspirację sięgnęliśmy do epoki, w której urządzano mieszkanie. Nie chodziło nam jednak o dominujący w PRL-u styl, lecz o pełen humoru pop-art, tak popularny w owych latach na Zachodzie. Pomysł chwycił. A oto efekt.

Co zrobiliśmy?

Przede wszystkim odnowiliśmy ściany i meble oraz ozdobiliśmy je jednobarwnymi schematycznymi malowidłami. Przy tapczanie zbudowaliśmy z płyty MDF funkcjonalną półkę-zagłówek (również z malowidłami). Nie tylko izoluje ona śpiącego od zimnego betonu i chroni ścianę przed zabrudzeniem. Można również przymocować do niej lampkę nocną, na jej "blat" odłożyć np. książki, a za płytą schować podręczne drobiazgi. Konstrukcję oraz wymiary nietypowej półki pokazują rysunki.

Małe przemeblowanie

Zamieniliśmy miejscami meblościankę i biurko. Nowy układ czytelniej podzielił przestrzeń pokoju o powierzchni około 8 m kw.

Ile to kosztowało

Farby do ścian i mebli- 300 zł
Trzy poduszki - 177 zł

Wykładzina dywanowa - 450 zł

Półka z płyty MDF robiona na wymiar- 40 zł
RAZEM967 zł

Skomentuj:

Pokój dla singla