Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka o powierzchni 4 m kw.

Projekt wnętrza: Irena Lipiec, Agnieszka Śledziewska-Wardakowska i Zbigniew Tomaszczyk/Decorum

Łazienka niewielka, bo zaledwie 4-metrowa, za to kabina prysznicowa spora i jeszcze odrobina wolnego miejsca na środku. I to wszystko w pomieszczeniu przeznaczonym pierwotnie na toaletę.

W tej łazience miała się znaleźć i kabina prysznicowa, i wanna, i jeszcze dwie umywalki. Żadnych urządzeń w rodzaju "dwa w jednym" czy innych kompromisowych rozwiązań. Tak sformułowane życzenie właścicieli postawiło architektów projektujących wnętrze przed nie lada wyzwaniem - bo jak to wszystko pomieścić w niezbyt dużym pomieszczeniu?

Na szczęście się udało. Ale było to możliwe tylko dzięki powiększeniu łazienki kosztem sąsiadującego z nią korytarza. W wygospodarowanym w ten sposób kąciku o nieregularnym kształcie została zainstalowana wanna. Za łukowatą ścianką zbudowaną z płyt gipsowo-kartonowych znalazło się miejsce na wygodną kabinę prysznicową z okrągłym brodzikiem. Jej wnętrze, tak samo jak ścianę przy wannie i obudowę wanny, wyłożono mozaiką na siatce (ze względu na niewielkie wymiary płytek mozaika to właściwie jedyny materiał ceramiczny, który nadaje się do pokrywania wszelkich zaokrągleń). Kabina prysznicowa nie ma drzwi - ich funkcję przejęła zawieszona na drążku zasłonka z przezroczystej folii.

Przy sąsiedniej ścianie postawiono szafkę z dwiema okrągłymi umywalkami zainstalowanymi na blacie, które znakomicie wpisują się w dominujące tutaj obłości i krągłości. Nad szafką wisi duże lustro w oryginalnej ceramicznej ramie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienka o powierzchni 4 m kw.