Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wymienić baterię

Na pytania odpowiada Roman Rybka

Zaczynamy od odcięcia dopływu wody (zakręcamy odpowiedni zawór na rurze) i otworzenia kranu, aby reszta wody w nim pozostająca wyciekła.

Baterie mogą być zamocowane do ściany albo do zlewu. Jeżeli bateria jest zamocowana do ściany, odkręcamy obie trzymające ją nakrętki kluczem nastawnym. Najlepiej odkręcać je po trochu, jedna po drugiej, aby bateria odchodziła równomiernie i nie zakleszczyła się. Na miejsce starej baterii zakładamy nową, pamiętając o podłożeniu dołączonych do niej czerwonych uszczelek. Uszczelki te wkładamy na styku rur w ścianie i rurek baterii.

Standardowo producenci dołączają sztywne uszczelki, jednak lepiej kupić w sklepie hydraulicznym zwykłe, miękkie, gumowe uszczelki do baterii. I to cztery, a nie dwie. Dzięki podłożeniu dwóch uszczelek będzie nam łatwiej równo przykręcić baterię do rur w ścianie - zniwelują ewentualne nierówności. Przy przykręcaniu pamiętamy o stopniowym dokręcaniu obu nakrętek. Nie za mocno, bo uszczelki mogą pęknąć.

Baterie nakręcane na zlew mocowane są śrubką, a z rurami łączą je wężyki. Odpowiednie wężyki sprzedawane są w komplecie z nową baterią, więc je też wymieniamy. Wężyki mają dobre uszczelki i nie trzeba już nic dodawać.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wymienić baterię