Kolczaste i puszyste
W naturze rosną na terenach pustynnych, dlatego lubią ciepłe i suche wnętrza. Kaktusy są bardzo efektowne i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.
Kaktusy pustynne przystosowały się do oszczędzania wody, mogą je więc uprawiać w domu nawet osoby, które... zapominają o podlewaniu roślin. Gatunkom tym trzeba zapewnić ciepłe i słoneczne miejsce, najlepiej na parapecie południowego okna. Choć dobrze znoszą suszę, latem, kiedy podłoże zaczyna przesychać, należy je obficie podlewać.
Zimą, w okresie spoczynku, podlewamy kaktusy rzadziej, zwłaszcza jeśli zostaną przeniesione do chłodnego pomieszczenia. Od marca do września raz w miesiącu zasilamy je nawozami dla kaktusów.
Większość ma kształt cylindryczny lub kulisty. W zależności od rodzaju i gatunku ich łodygi bywają gładkie, żebrowane, pokryte brodawkami albo włoskami. Ich urodę podkreślimy, dopasowując pojemnik. Małe kaktusy najlepiej posadzić razem np. w płytkiej misie, wtedy ziemia nie będzie zbyt szybko wysychała. Dla większych odpowiedniejsze będą głębsze donice.
ŹRÓDŁO: |
- Więcej o:
Robaki w domu. 13 insektów, z którymi mieszkasz. Jak się ich pozbyć?
Wnętrze wypełnione roślinami
Czy drzewko szczęścia rzeczywiście grozi nieszczęściem?
Likwidujemy szczelinę między kuchnią a blatem
Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna, ale wygodna kawalerka
Nietypowe tradycje Walentynkowe na świecie
Biologicznie efektywne światło w pracy
Jak czyścić obrazy? Sposoby na czyszczenie obrazów