Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zyskać więcej czasu dla siebie?

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Zdjęcia wnętrz: IKEA Modele: Magda, Michał Zdjęcie: Paweł Kiszkiel

Ewa z Michałem urządzili już mieszkanie, ale wciąż mają pomysły, dzięki którym stanie się ono wygodniejsze. Wprowadzając nowoczesne rozwiązania, zwłaszcza w kuchni i łazience, zyskają więcej czasu, który będą mogli poświęcić sobie i bliskim.

Ekspresowe gotowanie

Gdy w kuchni każda rzecz będzie łatwo dostępna, nie stracimy cennych minut na ich szukanie i tym samym skrócimy czas potrzebny na przygotowanie posiłków. Jeżeli kupując sprzęty do tego pomieszczenia, nie zadbaliśmy o nowoczesne wyposażenie wnętrza szafek i szuflad, nie oznacza to, że nie da się już tego błędu naprawić. Na przykład do szuflad można dokupić wkłady na sztućce i na drobne akcesoria kuchenne, przegrody i specjalne uchwyty na garnki, butelki, słoiki itp. W korpusach istniejących szafek można natomiast zamontować praktyczne carga - dzięki wysuwającym się wraz z frontem półkom-koszom łatwiej sięgnąć do głębiej przechowywanych przedmiotów. Dobrze jest też dokładnie określić przeznaczenie poszczególnych schowków i ściśle tego przestrzegać - w jednych np. trzymać naczynia, w innych produkty spożywcze, a w jeszcze innych drobny sprzęt AGD.

Jak w pudełeczku

Urządzając łazienkę, zazwyczaj skupiamy się na optymalnym rozmieszczeniu urządzeń i estetycznym wykończeniu wnętrza, mniej uwagi poświęcamy natomiast problemowi przechowywania. A szkoda! Wprawdzie nawet bez szaf czy szafek pomieszczenie spełni swą podstawową funkcję, ale ileż czasu i energii stracimy na przynoszenie z innych pomieszczeń ręczników, kosmetyków, środków czystości itp. Tymczasem, aby ułatwić sobie życie, wystarczy wygospodarować nieco miejsca na pomysłowe schowki.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zyskać więcej czasu dla siebie?