Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gwiazdka za progiem

Pomysły i stylizacja: Aneta Kosiba Zdjęcia: Marcin Hryniewicz, Marcin Urban/Mai

Kiedy dom lśni już czystością, a wokół unosi się zapach pierników, czas pomyśleć o świątecznym stroju dla domu. Przygotowanie prostych dekoracji umili nam oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę.

Zamiast kwiatów. Gwiazdkowy "bukiet" w wazonie to ozdoba bardzo na czasie.

Bajka z mchu i... Wraz z bożonarodzeniowym drzewkiem - nawet sztucznym - w naszych mieszkaniach i domach pojawia się leśny akcent. Można go dodatkowo podkreślić, ozdabiając wnętrze drobiazgami kojarzącymi się z przyrodą, najlepiej zrobionymi z naturalnych materiałów. Takie ozdoby można zrobić samemu albo kupić gotowe - w sklepach jest ich coraz więcej.

Zamknięte w szkle. Bombki w szklanych słojach wyglądają jak dorodne owoce.

Koszyczki prosto z lasu. W osłonkach-koszyczkach z mchu świąteczna dekoracja będzie wyglądała bardzo naturalnie.

Ekologiczne drzewka. Choinki z materiału ucieszą miłośników przyrody. Kropla olejku sosnowego wystarczy, by zapachniały prawdziwym lasem.

Szyk porcelany. Miejsce bombek jest nie tylko na choince - równie dobrze mogą zdobić stół. Bombki z delikatnej białej porcelany przywodzące na myśl słynne holenderskie "delfty" będą oryginalnym dopełnieniem zastawy.

Biało, śnieżnie, zimowo. Dużo eleganckiej bieli, nadal bardzo modnej. Jej niemal śnieżny odcień podkreśla uroczysty charakter świąt i przywołuje w domu zimowy nastrój nawet wtedy, gdy za oknami nie ma śniegu.

Pod skrzydłami aniołków. Bez aniołów Boże Narodzenie obyć się nie może - to przecież jeden z symboli tych świąt. Mogą "zamieszkać" w każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza w pokoju dziecka.

Dźwięczny akcent. Na drzwiach kredensu albo szafek można zawiesić niewielkie dzwoneczki.

Wianek cały w puchu. Otulony białymi pączkami bawełny wygląda jak przysypany świeżym śniegiem.

W królewskich barwach. Połyskliwe tkaniny, czyli brokat, atłas, satyna. Błyszczące faktury dekoracyjnych przedmiotów i naczyń. Z kolorów - przede wszystkim złoty, fiolet, burgund. Wszystko igra ze światłem świec migoczącym przy najlżejszym nawet ruchu powietrza. Tak niewiele potrzeba, by wywołać w naszym mieszkaniu wrażenie dostatku, wręcz bogactwa - jak w barokowych wnętrzach.

Połysk do połysku. Gładkie wazoniki o bardzo prostej formie zaprezentują się bardziej uroczyście, jeśli włożymy je do woreczków z satyny i przewiążemy złotym sznurkiem.

Szklane sople w krysztale. Są efektowną przeciwwagą dla położonych na stole dekoracyjnych drobiazgów w intensywnych barwach

W blasku świec. Ich światło to najcieplejszy akcent świątecznej dekoracji.

Bombka sezonu. Wystarczy mała piłka i kilka pasmanteryjnych dodatków - garść cekinów i koralików, sznurek, wstążka, - by powstała niepowtarzalna ozdoba. Własnoręcznie zrobiona bombka to dobry pomysł na prezent.

    Więcej o:

Skomentuj:

Gwiazdka za progiem