Wnętrze z kolorem i humorem

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Joanna Płachecka Zdjęcia: Michał Mutor Zdjęcia przedmiotów: Kuba Mount

Czy bez licznych motywów roślinnych da się wyczarować we wnętrzu atmosferę kojarzącą się z przyrodą? Otóż można. Z tym, że rolę liści i kwiatów musi przejąć coś zupełnie innego...

W stworzeniu wrażenia, że rozkwitająca przyroda zagościła w domu, pomogą wszelkiego rodzaju kosmate faktury, również te "trawiaste". Nietrudno znaleźć je dziś w sklepach. Taką powierzchnię mają między innymi sztuczne misie, czyli tkaniny udające niedźwiedzie futro, oraz plusze i aksamity z naturalnych lub syntetycznych włókien czy też imitacje strusiego boa. Do uszytych z nich poduszek, koców, bieżników i różnych innych drobiazgów - zarówno tych praktycznych, jak i ozdobnych - warto dodać większe, a więc bardziej rzucające się w oczy elementy wyposażenia wnętrza, jak na przykład dywan czy chodnik.

Jeśli tym wszystkim dekoracyjnym tkaninom będzie towarzyszyć odpowiednia kolorystyka, radośnie nastrajający klimat zagości w domu na dobre. Polecamy zwłaszcza paletę żywych barw z do-minującą soczystą zielenią, czystą żółcią i czerwienią w kilku odcieniach - od różowego po bordowy.    Więcej o:

Skomentuj:

Wnętrze z kolorem i humorem