Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zlew ze stali

Alina Kwapisz

Zamierzam zainstalować stalowy zlewozmywak. Jak powinnam o niego dbać i jak go konserwować, by ładnie wyglądał i nie zniszczył się szybko?

Stalowe zlewozmywaki wymagają odpowiedniej pielęgnacji; przede wszystkim należy zapobiegać powstawaniu zacieków. Po każdym zmywaniu komory i ociekacz zlewu dokładnie spłukujemy ciepłą wodą, ścianki oraz sitko odpływowe oczyszczamy z resztek i całość osuszamy miękką ściereczką. Codziennie warto też umyć zlew mleczkiem lub płynem czyszczącym i wytrzeć do sucha. Niektórzy producenci zlewów oferują własne preparaty, np. Mleczko Franke Sunshine do czyszczenia oraz Pastę Franke do czyszczenia i konserwacji zlewozmywaków.

Do mycia zlewu nie powinno się używać proszków, żrących płynów; niewskazane są również ostre zmywaki oraz druciaki, które mogłyby porysować powierzchnię. Najlepsza jest miękka gąbka. Nie należy też zostawiać w zlewie np. zardzewiałych sztućców czy narzędzi, ponieważ może się na nim pojawić tzw. rdza obca.

Jeśli powstaną zacieki, możemy spróbować je usunąć domowym sposobem - napełnić komory wodą z dodatkiem octu lub soku z cytryny i pozostawić nawet na kilka godzin. Po wypuszczeniu wody myjemy zlew mleczkiem i dokładnie wycieramy. Stalowym powierzchniom dodamy blasku, jeśli regularnie będziemy je pokrywać cienką warstwą oleju jadalnego.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zlew ze stali