Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Azalia nie kwitnie

Anna Skórkowska architekt krajobrazu

Dostałam piękną azalię w doniczce. Niestety, dość szybko przestała kwitnąć, na dodatek zaczęła tracić liście. Co zrobić, żeby odzyskała ładny wygląd? Czy jeszcze zakwitnie?

Prawdopodobnie azalia stała w zbyt ciepłym (może słonecznym) miejscu i to stało się powodem szybkiego zakończenia kwitnienia i utraty liści. Teraz należy przyciąć pędy dość krótko - nawet o 2/3, tak by pozostały tylko ich zdrowe części z liśćmi. Można ją też przesadzić do większej doniczki, stosując podłoże dla rododendronów. Potem umieszczamy ją w ogrodzie lub na balkonie - koniecznie w półcieniu, w miejscu osłoniętym od przeciągów.

Azalia wymaga dość obfitego podlewania, ale nie toleruje zalewania bryły korzeniowej. Warto również do końca lipca zasilać ją nawozem do azalii i rododendronów. Od sierpnia stopniowo ograniczamy nawadnianie. We wrześniu przenosimy roślinę do mieszkania, ustawiamy w chłodnym, widnym miejscu i umiarkowanie podlewamy. Pąki kwiatowe powinny pojawić się w grudniu - wtedy azalię można ustawić w cieplejszym pomieszczeniu, w pół cienistym miejscu.

Skomentuj:

Azalia nie kwitnie