Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ciszej w pokoju

Krzysztof Radzanowski architekt wnętrz

Chciałbym wyciszyć pokój, w którym pracuję. Jak to zrobić i jakich materiałów użyć, żeby do pomieszczenia docierało jak najmniej hałasu?

Hałas rozchodzi się we wszystkich kierunkach i trudno się od niego odizolować. Najprostszą metodą wyciszenia pomieszczenia, nie wymagającą remontu, jest zawieszenie zasłon w oknach, obrazów bądź kilimów na ścianach oraz położenie na podłodze dywanu lub wykładziny dywanowej. Dobrym rozwiązaniem jest też korek, którym okłada się zarówno ściany, jak i podłogi, wszelkiego rodzaju panele ścienne, a nawet tapety (najlepiej z tkanin).

Do wyciszenia ścian oraz sufitu można także użyć specjalnych ozdobnych paneli ze styropianu bądź dużych brytów styropianowych lub wełny mineralnej (ze względów estetycznych bryty i wełnę trzeba zasłonić płytami gipsowo-kartonowymi). Te dwa ostatnie materiały najskuteczniej wyciszą wnętrze, ale ich położenie jest niestety pracochłonne. Pamiętajmy także o tym, że powierzchnia pomieszczenia nieco się zmniejszy (około 10 cm przy każdej ścianie). Warto również przypomnieć, że decydując się na panele podłogowe, trzeba zadbać również o ich wyciszenie - położyć je na matach ze specjalnej gąbki lub na płytach pilśniowych. To zapobiegnie powstawaniu pogłosu podczas chodzenia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ciszej w pokoju