Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia czysta i schludna

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Anna Kępińska-Frąckowiak Zdjęcia: Sławomir Frąckowiak, Jakub Pajewski

Nowoczesna kuchnia, urządzona meblami o niezwykle czystych i funkcjonalnych formach, została równie funkcjonalnie oświetlona. Nie ma tu niczego, co mogłoby przyciągać wzrok ozdobnymi kształtami czy choćby mocną barwą.

Wszystkie lampy mają służyć wyłącznie nadrzędnemu celowi, jakim jest perfekcyjne oświetlenie dróg komunikacyjnych i miejsca niezbędnego do pracy. Na samym środku pomieszczenia - w przeszklonej wnęce zrobionej w podwieszanym suficie - zamontowano świetlówki. Dają one światło ogólne, pozwalające na swobodne poruszanie się po wnętrzu i na prace nie wymagające szczególnej uwagi. Natomiast optymalne warunki do wykonywania bardziej precyzyjnych czynności podczas przygotowywania posiłków zapewnia rozbudowany system oświetlenia punktowego. Na blaty robocze światło pada nie tylko ze świetlówek zainstalowanych pod szafkami wiszącymi, ale - w razie potrzeby - również z trzech reflektorków sufitowych. Dzięki ruchomym oprawom można je ustawiać pod różnymi kątami, kierując strumień światła w wybraną stronę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia czysta i schludna