Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przedpokój niewielki, ale pojemny

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Carmen Perez Zdjęcia: Rafał Lipski

W ciasnym przedpokoju wstawienie nawet małej szafy bywa nie lada problemem. A gdzie zmieścić pozostałe niezbędne sprzęty? Z tym wyzwaniem można jednak sobie poradzić.

Porządek musi być.

Mały przedpokój o nieregularnym kształcie, do tego z trojgiem drzwi i tylko jedną wolną ścianą. Jak go zagospodarować, by starczyło miejsca na przechowywanie wierzchnich ubrań i akcesoriów służących do sprzątania? Ten problem rozwiązała wysoka szafa wnękowa. Podzielono ją na dwie części. W jednej umieszczono drążek na ubrania oraz szuflady na drobniejsze części garderoby, a w drugiej odkurzacz, mopy itp. Wykorzystano też przestrzeń nad szafą - powstał tam pojemny głęboki pawlacz.

Pomocne triki.

Trzydrzwiowa szafa ubraniowa, stojące lustro - nawet ograniczając się tylko do niezbędnych mebli, można zagracić mały przedpokój. Tutaj nie odnosi się takiego wrażenia, bo zastosowano jasną kolorystykę oraz materiały przepuszczające i odbijające światło (szkło, polerowany gres). Dzięki temu pomieszczenie wydaje się znacznie przestronniejsze.

Rzeczy w ukryciu.

Jeśli przedpokój jest tak mały i nieustawny, że z trudem mieści się w nim szafa, dobrym rozwiązaniem jest zbudowanie niewielkiej garderoby kosztem sąsiedniego pomieszczenia. Wystarczy na nią już mniej więcej 1,5 m kw. Tak zrobiono w tym mieszkaniu. Garderoba powstała z części przedpokoju oraz usytuowanej obok łazienki. Kiedy zniknęły z widoku wszystkie przechowywane w nim dotąd ubrania i przedmioty, zyskał naprawdę reprezentacyjny wygląd.

Skomentuj:

Przedpokój niewielki, ale pojemny