56 m kw. dla 3 osób Miejsce na sypialnię

Red.

Kupiliśmy dwupokojowe mieszkanie. W większym pokoju dziennym został wydzielony aneks sypialny. Zastanawiamy się, czy pozostawić go w planowanym miejscu. Marzy nam się otwarta część dzienna. Potrzebny jest także pokój dla dziecka. W łazience chcielibyśmy zainstalować wannę. A może zmieści się też kabina prysznicowa? Prosimy o propozycje zabudowy kuchennej oraz o pomysły na usytuowanie aneksu jadalnego. Justyna z Warszawy

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Sypialnia jest niewielka, ale mieści się w niej podwójne łóżko oraz szafa. Pokój dzienny pozostał otwarty na przedpokój. Przy ścianie wydzielającej sypialnię stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny, a naprzeciwko niej usytuowałam dwa aneksy: jadalny z okrągłym rozsuwanym stołem i wypoczynkowy z kanapą. Tuż przy wejściu do mieszkania znajduje się pokój dziecka. Został nieco powiększony kosztem kuchni. Dzięki przesunięciu drugiej ściany w dość wąskim przedpokoju udało się wygospodarować miejsce na szafę z łamanymi drzwiami. Kuchnia ma dobre proporcje. Przy ciągu roboczym w kształcie litery U warto ustawić stół do jedzenia codziennych posiłków. Do nieznacznie zmniejszonej łazienki wchodzi się przez suwane drzwi. Proponuję zainstalować w niej asymetryczną wannę (160 x 80 cm), kabinę prysznicową (90 x 90 cm), podwieszany sedes oraz umywalkę (szer. 60 cm). Pralkę (60 x 60 cm) umieściłam w ciągu kuchennym obok wolno stojącej lodówki.

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Pokój dziecka został nieco zmniejszony na korzyść sypialni, dzięki czemu mieści się w niej duże łóżko oraz szafa wnękowa. W pokoju dziecka oprócz łóżka jest biurko, szafa i regały. Kuchnię zaplanowałem w części dziennej - proponuję w niej jeden ciąg roboczy, oddzielony od strony pokoju barkiem zakończonym okrągłym regałem na telewizor. W narożnikach strefy dziennej usytuowałam aneksy - jadalny i wypoczynkowy. Kanapę od strony wejścia osłania ścianka tworząca wnękę na szafę. W łazience zaplanowałem prostokątną wannę (160 x 70 cm), na której można zamontować parawan. Zmieści się też umywalka (szer. 70 cm), sedes i pralka (60 x 60 cm).

Skomentuj:

56 m kw. dla 3 osób Miejsce na sypialnię