Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

50 m kw. dla 2 osób Kuchnia otwarta na pokój

Red.

Kuchnia w naszym mieszkaniu nie jest zbyt duża, chcemy więc otworzyć ją na pokój. Czy to dobry pomysł? Zastanawiamy się, jak ją zagospodarować, żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. W pokoju dziennym marzy nam się wygodny aneks jadalny z dużym stołem. W długiej i wąskiej sypialni potrzebna jest nam szafa. Łóżko chcielibyśmy usytuować na Środku pokoju. Nie wiemy, jak urządzić łazienkę. Czy warto ją połączyć z oddzielną toaletą? Izabela z Warszawy

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Kuchnia jest teraz bardzo funkcjonalna. Zaplanowałam zabudowę w kształcie litery U; od strony pokoju osłaniają ją krótkie ścianki. Za jedną z nich schowałam wolno stojącą lodówkę. W części przy oknie zaplanowałam długi blat do przygotowywania posiłków. W pokoju dziennym, naprzeciwko wejścia, znajduje się kąt wypoczynkowy, a przy balkonowym oknie - aneks jadalny z dużym okrągłym stołem. Sypialnia została nieznacznie zmniejszona; jej kosztem wygospodarowałam miejsce na niewielką garderobę. Do łóżka jest wygodny dostęp z obydwu stron. W łazience mieści się prostokątna wanna (80 x 170 cm), umywalka (szer. 55 cm) i standardowa pralka (60 x 60 cm). W toalecie oprócz sedesu umieściłam małą umywalkę (szer. 38 cm). W wejściach do tych pomieszczeń proponuję zamontować suwane drzwi - będzie można bezkolizyjnie je otwierać.

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Dzięki tym zmianom poprawiły się proporcje strefy dziennej. Na końcu ciągu kuchennego w kształcie litery U zaplanowałem kąt jadalny z dużym stołem. Aneks wypoczynkowy umieściłem naprzeciwko kuchni, przy najdłuższej ścianie. Wzdłuż krótszej ściany, przy wejściu do pokoju, stoi regał na książki i na sprzęt radiowo-telewizyjny. Sypialnię zostawiłem bez zmian. Oprócz usytuowanego centralnie łóżka znajduje się w niej pojemna szafa. Łazienkę połączyłem z malutką toaletą - pomieszczenie zyskało korzystniejsze proporcje. Proponuję zainstalować w nim prostokątną wannę (80 x 170 cm), podwieszany sedes i montowaną w blacie owalną umywalkę (szer. 55 cm). Pod blatem zmieści się duża pralka (60 x 60 cm).

Skomentuj:

50 m kw. dla 2 osób Kuchnia otwarta na pokój