Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

59 m kw. dla 4 osób: dodatkowy pokój dla dzieci

Red.

Chcielibyśmy przeznaczyć dla dzieci oddzielne pokoje. Nie wiemy jednak, w jaki sposób wygospodarować w mieszkaniu dodatkowe pomieszczenie. Czy musimy zrezygnować z naszej sypialni i wydzielić kąt do spania w dużym pokoju? Potrzebne są nam duże szafy. gdzie najlepiej je zaplanować? A może uda się wydzielić przynajmniej niewielką garderobę? Prosimy również o dwie wersje aranżacji łazienki, jedną z wanną, a drugą - z kabiną prysznicową. Angelika z Warszawy

Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

Obydwa pokoje dla dzieci mają podobną wielkość i zbliżone proporcje. W każdym z nich zmieściło się łóżko, biurko i niewielka szafka. W największym pokoju zaplanowałem część dzienną z dwoma strefami: kuchenną (z długim ciągiem roboczym w kształcie litery L) oraz wypoczynkową (z narożną kanapą osłoniętą od strony przedpokoju ścianką z pustaków szklanych). Umowną granicę między strefami stanowi duży okrągły stół. Dzięki przeniesieniu kuchni udało się zachować oddzielną sypialnię rodziców. Przeznaczyłem na nią pokój obok łazienki. Oprócz dużego łóżka są w niej komody oraz spora szafa. Drugą szafę umieściłem w przedpokoju. Łazienka po zmianie układu ścianek i przesunięciu drzwi zyskała na funkcjonalności. Zmieściła się tu wanna (160 x 70 cm), wpuszczona w blat umywalka (szer. 43 cm) i sedes. Pralkę (48 x 60 cm) proponuję zainstalować we wnęce wygospodarowanej kosztem sypialni.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Ściana między pokojami dla dzieci została tak ukształtowana, by w obydwu powstały wnęki na szafki. Załamana została również ściana, przy której znajduje się aneks kuchenny; dzięki temu przestrzeń dzienna jest nieco większa. Zasięg aneksu wyznacza wnęka z półkami na sprzęt radiowo-telewizyjny. Od strony kuchni można przy niej zamontować niewielki blat pełniący funkcję stolika śniadaniowego. Duży stół stoi w pobliżu kąta wypoczynkowego. Sypialnia pozostała bez zmian. Mieści się tu łóżko z nocnymi szafkami i narożna szafa; nad wejściem można zbudować pawlacz. Obok sypialni jest garderoba zamykana składanymi drzwiami. Łazienka ma teraz dobre pro-porcje. Znajduje się w niej kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka (szer. 55 cm), pralka (60 x 60 cm) oraz narożny sedes.

    Więcej o:

Skomentuj:

59 m kw. dla 4 osób: dodatkowy pokój dla dzieci