Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zmienia się pokój dziecka

Zdjęcia: Sławomir Frąckowiak, Rafał Lipski, Włodzimierz Okoński, Mariusz Pietroń, Aleksander Rutkowski, Andrzej Szandomirski, Arkadiusz Ścichocki oraz BE&W

Dziecko rośnie, a wraz z wiekiem zmieniają się jego potrzeby i zainteresowania. Wyraźnie widać to po wyglądzie dziecięcych pokojów.

Spokojny sen malucha

Niemowlak jest mało wymagający. Do nielicznych przedmiotów potrzebnych mu w pokoju z pewnością należy wygodne, bezpieczne łóżeczko i wydzielone miejsce do zabiegów pielęgnacyjnych - mebel z blatem, na którym można postawić wanienkę, przewinąć dziecko itp. Może to być odpowiedniej wysokości komoda albo specjalny mebel nazywany przewijakiem.

Radosne zabawy przedszkolaka

Kilkuletnie dziecko najwięcej czasu spędza na zabawie. Bawi je zarówno układanie klocków, rysowanie, malowanie, jak i wszelkiego typu aktywność ruchowa. Na wszystko to potrzeba odpowiedniego miejsca - stolika z wygodnym krzesłem, wolnego kawałka podłogi itp. W pokoju powinna się też znaleźć spora liczba najróżniejszych schowków na dziecięce skarby ułatwiających utrzymanie porządku w pokoju.

Domowa praca ucznia

Rozpoczęcie nauki to w życiu dziecka ogromna zmiana. Pociąga ona za sobą również zmiany w pokoju. Uczeń potrzebuje wygodnego miejsca do pracy, czyli biurka, stolika bądź sporego blatu oraz odpowiedniego krzesła. Niezbędne są też półki i szafki na książki i zeszyty oraz pojemniki na najrozmaitsze drobiazgi. Nie zapomnijmy jednak, że nie samą szkołą żyje mały uczeń - nie pozbawiajmy go więc możliwości zabawy.

Niezwykłe pasje nastolatka

Czas pomiędzy dzieciństwem a pełną dorosłością to okres buntu i wyzwalania się nastolatków spod rodzicielskiego wpływu - również w kwestiach estetycznych. Młodzi ludzie na każdym kroku pragną podkreślać swoją dorosłość i demonstrować niezależność. Przejawia się to m.in. w urządzaniu własnego pokoju traktowanego jako azyl, w którego czterech ścianach chcą realizować swoje pasje i pomysły. Pozwólmy im na to - nie narzucajmy swojego zdania.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zmienia się pokój dziecka