Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacja z krabem w akwarium

Tekst i stylizacja: Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Sylwester Rejmer

Oto mieszkanie wyjątkowe i pełne tajemnic. W akwarium mieszka krab, za oknem rechoczą żaby, a wszystko niemal tonie w kwiatach. Trudno uwierzyć, że to w bloku.

Basia i Adek, jak wiele innych rodzin, przez lata wynajmowali różne mieszkania; brak gotówki sprawiał, że decyzję o kupnie własnego wciąż musieli odkładać. Sytuacja zmieniła się radykalnie, gdy sprawy wzięła w swoje ręce pani Hania, mama Adka, która znalazła spółdzielnię oferującą ładne nowe lokale na warszawskim Ursynowie. Ich cena okazała się na tyle rozsądna, że rodzina nabyła mieszkania w ilościach. hurtowych. Jedno przypadło pani Hani, drugie kupił wujek, trzecie - dziadkowie, a w czwartym zamieszkali nasi gospodarze wraz z 13-letnim synem Jordanem. Mieszkania są oddalone o kilkadziesiąt metrów, rodzina nie wchodzi więc sobie w drogę, ale w razie potrzeby wszyscy są blisko siebie.

Basia i Adek, przedstawiciele wolnych artystycznych zawodów, uznali, że ze względów finansowych urządzą swoje mieszkanie tak zwanym sposobem, czyli całkowicie samodzielnie i w dodatku jak najprościej. Postanowili zmienić układ pomieszczeń, przerabiając część otwartej kuchni na sypialnię. A ponieważ w ten sposób kuchnia została bez okien, otwarto ją z kolei na pokój dzienny. W wynajmowanych mieszkaniach dominował intensywny odcień fioletowych lub zielonych ścian. Przedmioty codziennego użytku były traktowane dość nonszalancko - gospodarze są specjalistami w przerabianiu odkurzacza na dzwonek u drzwi, drzwi od szafy na blat stołowy, natomiast szafki - na taboret.

Urządzając własne mieszkanie, postanowili wydorośleć. I chociaż ciągle zgadzają się ze słowami A. A. Milne'a, że "jedną z korzyści bycia nieuporządkowanym jest to, że stale dokonuje się ekscytujących odkryć", ich mieszkanie nie przypomina już snu szalonego architekta. Basia z humorem określa jego wystrój jako "wschodnie klimaty cioci kloci".

Gospodarzy pociąga przypadkowość, lubią zestawiać przedmioty pozornie niedopasowane. Dowodem na to jest chociażby łososiowa łazienka. Wyszperane na targu staroci złota rama lustra i szafka, w którą została wmontowana umywalka, tworzą zaskakujący komplet z typowym sprzętem sanitarnym. Ponieważ prowadzą dom otwarty, w którym mieszkają też zwierzęta, wnętrza urządzić musieli praktycznie. Stąd chociażby pomysł wyłożenia podłogi gresem, który łatwo utrzymać w czystości. Mieszkanie jest zawsze pełne świeżych kwiatów (inicjatorką cotygodniowych wypraw na giełdę jest mama Adka). Latem życie toczy się na tarasie i w ogródku. W fontannie pod oknami mieszkają żaby. Gospodarze mogą więc bez trudu zapomnieć, że mieszkają w bloku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Aranżacja z krabem w akwarium