43 m kw. dla 1 osoby Otwarta przestrzeń z aneksami

Red.

W moim nowym mieszkaniu chciałabym stworzyć otwartą strefę dzienną z wydzieloną kuchnią. Zastanawiam się, gdzie umieścić wygodny aneks jadalny i narożną kanapę. Mam sporo książek, ale nie chciałabym ich eksponować w pokoju. Potrzebny jest mi też kąt do pracy z niewielkim biurkiem oraz szafy. A może uda się gdzieś wydzielić minigarderobę? Proszę też o przeniesienie wejścia do łazienki bliżej sypialni. Obecne usytuowanie drzwi jest uciążliwe. Elżbieta z Łodzi

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Kuchenną zabudowę w kształcie litery L zaplanowałam w narożniku strefy dziennej, przy oknie. W otwartym wejściu do aneksu ustawiłam niewielki stół. W pokoju dziennym znajduje się wygodny kąt wypoczynkowy osłonięty od strony przejścia niskim murkiem. Przy balkonowych drzwiach stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Z tej części pokoju wchodzi się do sypialni, w której warto zrobić dodatkowe wejście do łazienki. W sypialni oprócz łóżka i niewielkiej szafy zaplanowałam kąt do pracy z biurkiem. Z przedpokoju wchodzi się do niewielkiej garderoby zamykanej suwanymi drzwiami. Tuż obok niej, we wnęce, jest wysoki regał na książki. W łazience proponuję zainstalować asymetryczną wannę narożną (90 x 160 cm), sedes oraz wygodny blat z wpuszczaną umywalką (szer. 60 cm). Pod nim zmieści się płytka pralka (48 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Wydzielenie korytarzyka korzystnie wpłynęło na funkcjonalność całego mieszkania. Drzwi do łazienki powinny być przesuwane, by nie utrudniały przejścia. W korytarzyku wygospodarowałem też miejsce na regały. Do otwartej części dziennej prowadzi szerokie wejście z przedpokoju. Po prawej stronie jest kąt jadalny z dużym stołem i kuchnia, po lewej - przestronny aneks wypoczynkowy.

W sypialni znajduje się łóżko, szafa zajmująca całą ścianę i małe biurko. Drugą, mniejszą szafę proponuję zbudować w przedpokoju. Łazienka po zmianach jest nadal wygodna. Mieści się w niej wanna (70 x 160 cm), sedes, umywalka (szer. 60 cm) oraz pralka (45 x 60 cm).

Skomentuj:

43 m kw. dla 1 osoby Otwarta przestrzeń z aneksami