52 m kw. dla 3 osób Kuchnia w nowym miejscu

Red.

W naszym nowym mieszkaniu zdecydowaliśmy się przenieść kuchnię w inne miejsce, żeby uzyskać dodatkowy pokój na naszą sypialnię. Mały pokój przeznaczyliśmy dla dziecka. Potrzebne jest nam też wygodne miejsce do spania dla stałych gości. Kuchnia może być niewielka i otwarta. Niestety, sami nie potrafimy sobie nawet wyobrazić jej nowego kształtu. Prosimy równieżo wydzielenie aneksu jadalnego oraz rozmieszczenie szaf. Ania i Andrzej z Krakowa

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

W pozostałej części dawnej kuchni urządziłam sypialnię. Wchodzi się do niej z dużego pokoju, który z przedpokojem tworzy otwartą strefę dzienną. W nowym pomieszczeniu oprócz dużego łóżka zmieściła się szafa zajmująca całą ścianę. Kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery L jest zamykana suwanymi drzwiami. Ściana oddzielająca ją od przedpokoju jest tak ukształtowana, by po obu jej stronach powstały wnęki na szafki. W pokoju dziennym prócz kąta jadalnego usytuowanego przy oknie znajduje się aneks wypoczynkowy z rozkładaną kanapą. Pokój dziecka jest spory, przy wejściu są dwie szafy - duża wzdłuż ściany i mniejsza we wnęce. Łazienka pozostaje bez zmian. Zaplanowałam w niej asymetryczną wannę narożną (100 x 150 cm), umywalkę wpuszczoną w blat (szer. 50 cm), sedes oraz dużą pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Tam, gdzie przedtem była kuchnia, jest teraz sypialnia z wnęką na szafę oraz fragment przedpokoju prowadzący do strefy dziennej. Nowa kuchnia ma kształt kwadratu, dzięki czemu jest bardzo ustawna. Jeden z jej narożników tworzą dwie krótkie ścianki osłaniające lodówkę. Tuż przy kuchni jest kąt jadalny, a w głębi pokoju - aneks wypoczynkowy z rozkładaną kanapą (dodatkowe miejsce do spania). Pokój dziecka został nieco zmniejszony na korzyść przedpokoju. Ściana z łazienką ma teraz inny kształt - tworzy dwie wnęki na szafy. Spora szafa mieści się też we wnęce między wejściem do mieszkania a pionami instalacyjnymi. W łazience jest prostokątna wanna (160 x 80 cm), umywalka (szer. 55 cm), sedes i osłonięta ścianką pralka (60 x 60 cm).

Skomentuj:

52 m kw. dla 3 osób Kuchnia w nowym miejscu