Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

45 m kw. dla 2 osób Funkcjonalna część dzienna

Red.

Marzy nam się przestronna strefa dzienna z otwartą kuchnią. Zastanawiamy się, jak zagospodarować duży, podłużny pokój i niewielki przedpokój. Czy w naszej sypialni zmieszczą się szafy? A może uda się znaleźć miejsce na choćby małą garderobę? Potrzebny jest nam również Kąt do pracy, wolelibyśmy jednak nie wydzielać go ściankami. Czytelniczka z Warszawy

Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

Przedpokój został nieznacznie powiększony - to z niego wchodzi się do pokoju i kuchni przez szerokie przejścia bez drzwi. Pozostawiłem jedynie krótkie ścianki, które osłaniają kuchenną zabudowę i aneks wypoczynkowy od strony wejścia do mieszkania. Przy ściance naprzeciwko wejścia do mieszkania stoi oświetlona kinkietami konsolka. Kuchnię od pokoju proponuję oddzielić ścianką z płytką wnęką - to dobre miejsce na regał ze sprzętem radiowo-telewizyjnym i książkami. Przy jednym z końców ciągu roboczego w kształcie litery L znajduje się spory, okrągły stół. W pokoju zaplanowałem obszerną przestrzeń wypoczynkową z kanapą i fotelem. Ścianę przy wejściu zajmują regały. W drugim, mniejszym pokoju jest Państwa sypialnia - została nieznacznie powiększona o część kuchni, dzięki czemu zyskała lepsze proporcje. Duże łóżko można postawić w taki sposób, żeby był do niego wygodny dostęp z obydwu stron. Przy wejściu do sypialni, wzdłuż najdłuższej ściany, zmieściła się pojemna szafa zamykana składanymi drzwiami oraz regał. Przy krótszej ścianie usytuowałem wygodny kąt do pracy z biurkiem i półkami na książki. Kształt i wielkość łazienki się nie zmieniły. Zaplanowałem w niej narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę (szer. 55 cm) oraz sedes. W narożniku przy wejściu do pomieszczenia jest miejsce na płytką pralkę (45 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Kuchenną zabudowę od strony przedpokoju osłania krótka ścianka, a od strony pokoju dziennego - ścianka z wnęką, w której umieściłam szafkę ze sprzętem radiowo-telewizyjnym. Przy niej znajduje się aneks jadalny. W głębi pokoju przy dużym oknie jest kąt wypoczynkowy z narożną kanapą. W drugim narożniku schowanym za garderobą zaplanowałam kameralny kąt do pracy. Przy wydzielającej go krótkiej ściance stoi regał. Drugi regał jest we wnęce przy wejściu do pokoju. Z sypialnią urządzoną w mniejszym pokoju sąsiaduje łazienka. Zmieniłam kształt ścianki między pomieszczeniami, dzięki czemu powstały dwie wnęki: na sedes i pralkę (40 x 60 cm) w łazience oraz na małą szafkę w sypialni. W łazience jest również narożna wanna (160 x 100 cm) oraz umywalka (szer. 60 cm).

    Więcej o:

Skomentuj:

45 m kw. dla 2 osób Funkcjonalna część dzienna