Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

49 m kw. dla 1 osoby: duże szafy czy garderoba?

Red.

Marzę o garderobie lub o pojemnych szafach, ale nie wiem, gdzie znaleźć dla nich miejsce w moim nowym mieszkaniu. Mały pokój przeznaczyłam na sypialnię, natomiast duży chciałabym połączyć z kuchnią. W otwartej części dziennej oprócz aneksu wypoczynkowego potrzebny jest mi wygodny i kameralny kąt jadalny. Czy uda się go usytuować w pobliżu kuchni? Zastanawiam się także, w jaki sposób zagospodarować niewielką łazienkę. Alicja z Warszawy

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Miejsce na szafę powstało po przesunięciu ściany między sypialnią a kuchnią. Sypialnia jest zamykana suwanymi drzwiami. Aby uatrakcyjnić przestrzeń, jedną ze ścianek wydzielających garderobę proponuję postawić nieco skośnie. Przy niej zaplanowałam kąt do pracy z narożnym blatem. Kuchnia została połączona z dużym pokojem. Pośrodku otwartej przestrzeni pozostał fragment ścianki oddzielającej strefę kuchenną od dziennej. Od strony pokoju można tam postawić szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny. Ściankami osłonięte są również końce ciągu roboczego w kształcie litery L. Aneks jadalny umieściłam przy balkonowym oknie, a wypoczynkowy - w narożniku przy wejściu do pokoju. W łazience jest prostokątna wanna (80 x 175 cm), umywalka wpuszczona w blat (szer. 45 cm), otwierana od góry pralka (45 x 60 cm) oraz podwieszany sedes.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Zgodnie z Pani sugestiami połączyłem kuchnię z dużym pokojem, dzięki czemu powstała dobrze oświetlona otwarta część dzienna. Aneks kuchenny jest teraz usytuowany w narożniku naprzeciwko wejścia do pokoju. Umowną granicę między aneksem a pokojem wyznacza ścianka z otworami. Przy niej od strony kuchni jest wyspa z płytą grzejną, a od strony pokoju - stół. W miejscu dawnej kuchni zaplanowałem aneks wypoczynkowy. Ściana oddzielająca sypialnię została nieco przesunięta. Dzięki temu w pomieszczeniu jest miejsce i na duże łóżko, i na kąt do pracy. Łazienka pozostała bez zmian. Proponuję zainstalować w niej narożną wannę (150 x 100 cm), umywalkę (szer. 55 cm), sedes oraz - we wnęce - otwieraną od góry pralkę (60 x 40 cm).

Skomentuj:

49 m kw. dla 1 osoby: duże szafy czy garderoba?