Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kompaktowy pokój młodzieżowy

Teksty: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Pokój nastolatka zazwyczaj musi być jednocześnie miejscem do spania, wypoczynku i pracy. Pogodzenie tych wszystkich funkcji stwarza często nie lada problem.

WNETRZA POKOJ MEBLE
W szafie zajmującej jedną ze ścian są przechowywane zarówno ubrania, jak i książki. W dzień pomieszczenie jest pełne naturalnego światła wpadającego przez duże okno i przeszklone drzwi wychodzące do ogrodu.
Tym większy, gdy z założenia pomieszczenie ma być nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne. A z tym bywa różnie, bo przy nagromadzeniu na niewielkiej powierzchni różnych mebli i innych niezbędnych przedmiotów trudno mówić o porządku, a co dopiero o pięknym wyglądzie wnętrza. Tutaj poradzono z tym sobie doskonale. Średniej wielkości pokój został urządzony dość ascetycznie, dzięki czemu wygląda na znacznie większy. Sprzętów jest niewiele.

Środek pomieszczenia zajmuje wygodny fotel oraz biurko z komputerem, przy którym mieszkający tu młody człowiek spędza najwięcej czasu. Meble są na kółkach, co pozwala w razie potrzeby - na przykład gdy przychodzi więcej gości - przesunąć je na bok. Problem przechowywania rozwiązują szafy zabudowujące jedną ze ścian - bałaganu więc nie ma. Wnękę przy przeciwległej ścianie zarezerwowano na kąt sypialny. Strefę tę łatwo zasłonić spuszczaną z sufitu roletą, co w pomieszczeniach wielofunkcyjnych jest bardzo istotne.

Skomentuj:

Kompaktowy pokój młodzieżowy