Pokój dziecięcy dla rodzeństwa w różnym wieku

Tekst: Katarzyna Kowalska Pomysł: Iza Matulaniec, Delfina Grzelak Wizualizacja komputerowa i wybór przedmiotów: Delfina Grzelak Zdjęcia: producenci

Dwoje dzieci w różnym wieku i tylko jeden pokój, w którym każdemu z nich trzeba urządzić wygodny kącik do wypoczynku, nauki i zabawy. Co można zrobić? Najprostszym wyjściem jest podzielić pomieszczenie! To się da zrobić, byle pociechy żyły ze sobą w zgodzie.

Pokój dziecięcy ze ścianką z łóżkami. Łóżko malucha znajduje się w dolnej wnęce, którą zdobią od góry zabawne dekoracje. W tej części pokoju dominują wesołe barwy.
Pokój dziecięcy ze ścianką z łóżkami. Łóżko malucha znajduje się w dolnej wnęce, którą zdobią od góry zabawne dekoracje. W tej części pokoju dominują wesołe barwy.
Łóżko malucha znajduje się w dolnej wnęce, którą zdobią od góry zabawne dekoracje. W tej części pokoju dominują wesołe barwy. Pomysł: Iza Matulaniec, Delfina Grzelak Wizualizacja komputerowa i
1. Ścianka z łóżkami

Wariacja na temat piętrowego łóżka - POKÓJ dzielimy solidną konstrukcją z dwiema wnękami, usytuowanymi po jej przeciwnych stronach i na różnej wysokości. Wnęki - miejsca do spania dla dzieci - powinny mieć głębokość równą szerokości jednoosobowego łóżka (80-90 cm). Odrębność stref można również zaznaczyć zróżnicowaną kolorystyką.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz się



2. Szafy na granicy

Szafa w POKOJU nie musi stać skromnie pod ścianą, zwłaszcza gdy ma ona służyć dwóm młodym damom - w wieku szkolnym i przedszkolnym. Nie musi też być niewidoczna. Wprost przeciwnie - może się stać głównym elementem wyposażenia, a nawet ważną dekoracją pomieszczenia.

Dwie szafy, najlepiej jednakowe, ustawiamy tak, by przylegały do siebie bokiem i podzieliły pokój na dwie części; ich fronty powinny być zwrócone w przeciwne strony (każda z dziewczynek musi mieć łatwy dostęp do swoich półek). Plecy mebli można wykorzystać, na przykład mocując na nich dodatkowe wieszaczki.

Zobacz galerię zdjęć



Zobacz także:

Pokój dziecięcy: jak utrzymać porządek?

Pokój dziecka - jak się zmienia?

Pokój dziecięcy: lekcja urządzania



Skomentuj:

Pokój dziecięcy dla rodzeństwa w różnym wieku