Aranżacje: pokój nastolatki na trzy sposoby

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Magdalena Olszewska Zdjęcia: Łukasz Kozyra

Nastolatka zmienia upodobania co chwilę. To jednak nie jest powód, by z wykończeniem jej pokoju zwlekać do czasu, aż ukształtuje swój gust. Tym bardziej że zmiana wystroju wnętrza nie jest taka trudna. Pokazujemy trzy przykłady udowadniające tę tezę.

Przed zmianą. Rozkładana kanapa, stolik, biurko z krzesłem, szafeczka - podstawowe sprzęty, którymi umeblowano pokój, umożliwiają jego mieszkance spanie i naukę. Ale czy to wystarczy, by chętnie spędzała tu wolny czas? Nie wydaje się. Przecież to wnętrze jest zupełnie pozbawione charakteru!
Przed zmianą. Rozkładana kanapa, stolik, biurko z krzesłem, szafeczka - podstawowe sprzęty, którymi umeblowano pokój, umożliwiają jego mieszkance spanie i naukę. Ale czy to wystarczy, by chętnie spędzała tu wolny czas? Nie wydaje się. Przecież to wnętrze jest zupełnie pozbawione charakteru!
Pokój młodzieżowy jest nie tylko SYPIALNIĄ i miejscem do nauki. Tutaj młody człowiek powinien mieć też nieskrępowaną możliwość kształtowania swojej osobowości i wyrażania aktualnych fascynacji. Zadbajmy więc, aby za jego zainteresowaniami nadążał wystrój wnętrza, nawet jeśli wiązałoby się to z wprowadzaniem co jakiś czas zmian. Nie muszą być radykalne - przeważnie wystarczy inna kolorystyka ścian i nowe drobiazgi.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięProjekt 1

Dla młodej adeptki sztuki

Styl awangardowy to efekt pierwszej METAMORFOZY przeprowadzonej przez naszą stylistkę. Jedna ze ścian została przemalowana na szaro. Na takim tle dobrze widoczne stały się oryginalne formy nowych mebli i drobniejszych przedmiotów. Nawet te całkiem małe od razu rzucają się w oczy, bo mają mocne, kontrastowe barwy. Taki śmiały, bardzo wyrazisty wystrój z pewnością przypadnie do gustu dziewczynie, która odkryła w sobie zdolności plastyczne oraz na poważnie zainteresowała się historią sztuki i wzornictwa przemysłowego.

Sprawdź najnowsze trendy w projektowaniu domów i mieszkańProjekt 2

Dla miłośniczki natury

STYL ekologiczny dzięki swojej prostocie i związkom z przyrodą jest uważany za najbardziej przyjazny człowiekowi. Nasza stylistka sięgnęła po paletę kolorów kojarzących się z naturą - wybrała różne odcienie beżów i brązów. Dodała też kilka niewielkich mebli o niewyszukanych formach, znacznie poprawiając funkcjonalność wnętrza. Zmieniła też biurko. Tym razem nie chodziło jej jednak o względy estetyczne, ale o wygodę - nowe ma praktyczne schowki (w poprzednim zdecydowanie ich brakowało). Po tych wszystkich zmianach pomieszczenie wręcz emanuje spokojem, chociaż nie brak mu zdecydowanego klimatu. To odpowiednia aranżacja dla dziewczyny, która chce nie tylko żyć w zgodzie z naturą, ale też ją ratować...

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Projekt 3

Dla nowoczesnej romantyczki

Salonik młodej damy - tak wygląda ostatnia odsłona pokoju nastolatki. Dziewczyna, w której budzi się już kobieta, znajdzie tu odpowiednie warunki zarówno do nauki, jak i do spotkań z przyjaciółmi, lektury czy po prostu... marzeń. Kobiecy charakter wystroju podkreśla kolorystyka: fiolety, róże i akcenty zieleni. STYLISTKA wybrała mocne odcienie tych barw, dzięki czemu nie "przesłodziła" wnętrza - w końcu jego mieszkanka, mimo że ma duszę romantyczki, żyje w XXI wieku! A inne zmiany? Tak jak w poprzednich aranżacjach odmienny wygląd zyskała kanapa ubrana w pokrowiec. Nowe są też dodatki. Z poprzedniej wersji pozostało natomiast biurko, które znakomicie tu pasuje.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Stylowe pokoje nastolatków

Pokój licealisty

Cytrynowe dekoracje

Skomentuj:

Aranżacje: pokój nastolatki na trzy sposoby