Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacje: pokój nastolatki na trzy sposoby

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Magdalena Olszewska Zdjęcia: Łukasz Kozyra

Nastolatka zmienia upodobania co chwilę. To jednak nie jest powód, by z wykończeniem jej pokoju zwlekać do czasu, aż ukształtuje swój gust. Tym bardziej że zmiana wystroju wnętrza nie jest taka trudna. Pokazujemy trzy przykłady udowadniające tę tezę.

Pokój młodzieżowy jest nie tylko SYPIALNIĄ i miejscem do nauki. Tutaj młody człowiek powinien mieć też nieskrępowaną możliwość kształtowania swojej osobowości i wyrażania aktualnych fascynacji. Zadbajmy więc, aby za jego zainteresowaniami nadążał wystrój wnętrza, nawet jeśli wiązałoby się to z wprowadzaniem co jakiś czas zmian. Nie muszą być radykalne - przeważnie wystarczy inna kolorystyka ścian i nowe drobiazgi.

Projekt 1

Dla młodej adeptki sztuki

Styl awangardowy to efekt pierwszej METAMORFOZY przeprowadzonej przez naszą stylistkę. Jedna ze ścian została przemalowana na szaro. Na takim tle dobrze widoczne stały się oryginalne formy nowych mebli i drobniejszych przedmiotów. Nawet te całkiem małe od razu rzucają się w oczy, bo mają mocne, kontrastowe barwy. Taki śmiały, bardzo wyrazisty wystrój z pewnością przypadnie do gustu dziewczynie, która odkryła w sobie zdolności plastyczne oraz na poważnie zainteresowała się historią sztuki i wzornictwa przemysłowego.

Projekt 2

Dla miłośniczki natury

STYL ekologiczny dzięki swojej prostocie i związkom z przyrodą jest uważany za najbardziej przyjazny człowiekowi. Nasza stylistka sięgnęła po paletę kolorów kojarzących się z naturą - wybrała różne odcienie beżów i brązów. Dodała też kilka niewielkich mebli o niewyszukanych formach, znacznie poprawiając funkcjonalność wnętrza. Zmieniła też biurko. Tym razem nie chodziło jej jednak o względy estetyczne, ale o wygodę - nowe ma praktyczne schowki (w poprzednim zdecydowanie ich brakowało). Po tych wszystkich zmianach pomieszczenie wręcz emanuje spokojem, chociaż nie brak mu zdecydowanego klimatu. To odpowiednia aranżacja dla dziewczyny, która chce nie tylko żyć w zgodzie z naturą, ale też ją ratować...

Projekt 3

Dla nowoczesnej romantyczki

Salonik młodej damy - tak wygląda ostatnia odsłona pokoju nastolatki. Dziewczyna, w której budzi się już kobieta, znajdzie tu odpowiednie warunki zarówno do nauki, jak i do spotkań z przyjaciółmi, lektury czy po prostu... marzeń. Kobiecy charakter wystroju podkreśla kolorystyka: fiolety, róże i akcenty zieleni. STYLISTKA wybrała mocne odcienie tych barw, dzięki czemu nie "przesłodziła" wnętrza - w końcu jego mieszkanka, mimo że ma duszę romantyczki, żyje w XXI wieku! A inne zmiany? Tak jak w poprzednich aranżacjach odmienny wygląd zyskała kanapa ubrana w pokrowiec. Nowe są też dodatki. Z poprzedniej wersji pozostało natomiast biurko, które znakomicie tu pasuje.

Skomentuj:

Aranżacje: pokój nastolatki na trzy sposoby