Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

69,5 m kw. dla 3 osób Zabudowa otwartej kuchni

Red.

Zdecydowaliśmy się na połączenie kuchni z dużym pokojem, ale nie wiemy, jak ją zagospodarować. Gdzie usytuować stół? Jeden z mniejszych pokoi zamierzamy przeznaczyć na naszą sypialnię, a drugi - dla dziecka. W pokoju dziennym chcielibyśmy mieć wygodne miejsce do spania dla gości. Prosimy również o zaplanowanie miejsca na szafy lub na garderobę. Możemy zrezygnować z osobnej toalety. Justyna z Warszawy

Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

Połączenie kuchni z dużym pokojem pozwoliło utworzyć otwartą część dzienną z aneksami: wypoczynkowym przy wejściu do pokoju i jadalnym niedaleko kuchni. Jedna z kanap w kąciku wypoczynkowym jest rozkładana (to miejsce do spania dla gości). We wnęce od strony przedpokoju mieści się szafa, a od strony pokoju - szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny oraz półki, na przykład na dekoracyjne drobiazgi. Zmieniłem kształt ścianki działowej między sypialnią a pokojem dziecka, dzięki czemu w obydwu pomieszczeniach oprócz łóżek i biurek mieszczą się szafy. Zaplanowałem również dużą szafę w miejscu dawnej toalety oraz mniejszą przy wejściu do mieszkania. W łazience proponuję zainstalować wannę (170 x 70 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i sedes. Ładowana od góry pralka (40 x 60 cm) jest ukryta w zamykanej szafce.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

W otwartym narożniku kuchni proponuję zbudować słupek z dwoma wnękami: od strony kuchni - na lodówkę i piekarnik, od strony przedpokoju - na szafę. Ciąg roboczy jest zakończony stolikiem śniadaniowym z zaokrąglonym bokiem. Duży stół zaplanowałam tuż przy wejściu do pokoju. Obok niego proponuję usytuować kąt wypoczynkowy z rozkładaną kanapą. W pozostałych dwóch pokojach zmienił się układ ścian. Pokój dziecka jest mniejszy niż Państwa sypialnia, ale lepiej oświetlony. W łazience oprócz wanny (160 x 70 cm) jest narożna kabina prysznicowa (80 x 80 cm), umywalka (szer. 55 cm) i sedes. Pralkę (48 x 60 cm) proponuję ustawić w toalecie.

Skomentuj:

69,5 m kw. dla 3 osób Zabudowa otwartej kuchni