Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

51,5 m kw. dla 3 osób Oddzielny pokój dla dziecka

Red.

Zastanawiamy się, jak wygospodarować w mieszkaniu dodatkowy pokój, choćby mały. Zamierzamy przeznaczyć go dla dziecka, ponieważ nie chcielibyśmy rezygnować z naszej sypialni. W pokoju dziennym potrzebny jest nam wygodny aneks jadalny, a w przedpokoju szafy. Czy w łazience zmieści się wanna i pralka? Agnieszka z Gdańska

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Dzięki zmniejszeniu pokoju dziecka Państwa sypialnia zyskała lepsze proporcje, a w przedpokoju udało się wygospodarować miejsce na dużą szafę. Druga (nieco mniejsza) szafa wnękowa znajduje się pomiędzy wejściami do tych pomieszczeń. W pokoju dziecka mieszczą się łóżko, szafa, biurko i regalik, a w sypialni - łóżko z dojściem z jednej strony, dwie komody i szafa. Niewielką, ale mimo to funkcjonalną kuchnię z dwoma osobnymi ciągami roboczymi osłoniętymi krótkimi ściankami zaplanowałam w miejscu dawnej łazienki. Z niej wchodzi się do strefy dziennej z dwoma aneksami: wypoczynkowym i jadalnym. Wzdłuż całej ściany przy wejściu do pokoju stoją regały na sprzęt radiowo-telewizyjny i na książki. Łazienka, wydzielona z części pokoju dziennego i przedpokoju, jest co prawda nieco mniejsza niż na pierwotnym planie, ale ma teraz znacznie lepsze proporcje. Proponuję zainstalować w niej prostokątną wannę (160 x 75 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. W niewielkiej wnęce wydzielonej tuż przy wejściu do pomieszczenia została ukryta otwierana od góry pralka (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Niewielkie zmiany w układzie kilku ścian spowodowały, że sąsiadujące ze sobą pokoje (sypialnia i pokój dziecka) mają zbliżoną wielkość. Na funkcjonalności zyskały także powiększona łazienka oraz przedpokój. Do części dziennej z kuchenną zabudową w kształcie litery L prowadzi szerokie wejście z przedpokoju. Umowną granicę pomiędzy tymi pomieszczeniami wyznacza ścianka z otworami; od strony pokoju stoi przy niej stół. W łazience zaplanowałem wannę (150 x 100 cm), kabinę (o boku 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm), sedes i płytką pralkę (48 x 60 cm).

    Więcej o:

Skomentuj:

51,5 m kw. dla 3 osób Oddzielny pokój dla dziecka