Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

39 m kw. dla 2 osób Z myślą o osobie niepełnosprawnej

Red.

Jestem osobą niepełnosprawną. Wiem, że w najbliższym czasie będę musiała poruszać się na wózku. Chcemy z mężem dostosować dwupokojowe mieszkanie do moich nowych potrzeb. Bardzo proszę o podpowiedź, jak je urządzić, aby zachować dwa pokoje (jeden będzie przeznaczony dla gości), a jednocześnie wygospodarować miejsce na szafy i kącik komputerowy. Małgorzata z Lipna

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W przebudowanej ŁAZIENCE swobodnie mieści się duża kabina prysznicowa (100 x 80 cm), umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz pralka (60 x 60 cm). Co do kabiny prysznicowej - jeśli to tylko możliwe, najlepiej byłoby w ogóle zrezygnować z brodzika, instalując odpływ w odpowiednio wyprofilowanej podłodze. W kabinie potrzebne jest natomiast siedzisko. W ścianę nad pralką proponuję wmontować pustaki szklane, co pozwoli doświetlić ciemną łazienkę, a jednocześnie da interesujący efekt DEKORACYJNY. Z powodu dość radykalnego powiększenia łazienki przylegający do niej pokój gościnny byłby mikroskopijny, radzę więc zlikwidować ścianę działową i włączyć jego przestrzeń do kuchni. Wtedy w pomieszczeniu zmieści się ciąg roboczy w kształcie litery L i niewielki stolik śniadaniowy, a we wnęce przy oknie - rozkładana kanapa, na której będą mogli nocować ewentualni goście. Drzwi do łazienki i KUCHNI powinny być suwane (nie zabierają miejsca). Z drzwi do pokoju dziennego najlepiej w ogóle zrezygnować i poszerzyć otwór.

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Łazienka jest na tyle przestronna, że mieści się w niej podwieszany sedes zainstalowany na narożnej ściance, umywalka (szer. 58 cm) i kabina prysznicowa (80 x 60 cm) urządzona we wnęce wygospodarowanej kosztem pokoju gościnnego. W pokoju tym zaplanowałem rozkładaną kanapę, szafę oraz biurko. Miejscem do spania dla gospodarzy jest rozkładana narożna kanapa w POKOJU DZIENNYM. Obok okna balkonowego ustawiłem stół. Uwaga: okrąg 150 cm czasem może być zmniejszony - zależy to od modelu (a więc możliwości) wózka oraz od budowy i stopnia sprawności użytkownika.

    Więcej o:

Skomentuj:

39 m kw. dla 2 osób Z myślą o osobie niepełnosprawnej